Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás vásárlásnál lehet ilyet?

Lakás vásárlásnál lehet ilyet?

Figyelt kérdés
Lakás vásárlás előtt állok, meg is van a tökéletes lakás. A vételár fele megvan a másik felét hitelből szeretném fedezni. Volta is a bankban, elméletileg semmi akadálya annak meg megkapjam a hitelt, de ugye ez nem 100% meg bármi közbe jöhet. Adásvételi szerződést kell kötnöm az eladóval és azzal kell majd bemennem a bankba a hitelt elindítani. Viszont mivel nem 100% hogy megkapom a hitelt, így addig nem akarom a vételár első felét átutalni az eladónak hanem előlegre gondoltam és a teljes vételárat csak akkor utalnám át ha a hitelt is megkapom. Így ha valami oknál fogva mégsem jön össze a hitel akkor csak az előleg veszne el vagyis hát az veszne el.
2018. nov. 22. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Tájékoztasd a tulajdonost hogy mi van és írjatok papírt előlegről , azt tegyétek letétbe és vissza jár . Amikor bejön a pénz találkoztok a részletes szerződéssel leültök és netbankon átutalod , amikor megkapta aláírjátok tanúkkal ügyvéddel stb .
2018. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem kérsz előzetes hitelbírálatot? Több banknál is működik ilyen, és ez egyfajta biztosíték neked is, illetve az eladó felé is pozitívan jön le, egyikőtök sem lesz bizonytalan a hitel miatt.

Vásárlásnál foglalót szoktak adni/átvenni, ami jellemzően a vételár 10%-a, semmi szükség a vételár felét átutalnod.

Viszont ne kezeld ennyire lazán, hogy "ha valami oknál fogva mégsem jön össze a hitel akkor csak az előleg veszne el vagyis hát az veszne el", mert semmi szükség arra, hogy egy fillér is elvesszen.

2018. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Az előleg nem vész el, az neked visszajár. Ha foglalót adsz az vész el, ha miattad hiúsul meg az adásvétel.
2018. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
Eladó a legfontosabb, sokan nagyon kukacosak. Vele kell megbeszélni a fizetési feltételeket, annak alapján ügyvéd megírja a szerződést. Adsz előleget, a bank ha folyósítja a hitelt neked, az lehet az első részlet. Én kiköltözéskor(lakás átvétele után) szoktam elmenni a bankba, utalom a maradék vételárat a vevő előtt. Oda jön az ügyvéd is, ott járul hozzá az eladó hogy a tulajdonjog átírásra kerüljön, és adnak egy papírt hogy a vételár teljes egészében kifizetve. Kicsit bonyolult, de működött.
2018. nov. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is lakáshitelesek voltunk. A mi ügyvédünk magától beírta az adásvételibe, hogy csak akkor veszítjük el a foglalót (és vice versa), ha önhibánkból hiúsul meg az adás-vétel. Így védve vagy, ha a bank nem adná meg a hitelt. De egy előzetes hitelbírálat sokat segít ennek a kiderítésében és a hitelfelvételt is meggyorsítja, ha már leadtad a szükséges papírokat egyszer.
2018. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
A foglaló veszik csak el. Ha nem kapsz hitelt, az önerőd (a vètelárrèszlet) nem veszik el. Azt vissza kell hogy kapd. Mondjuk, mi úgy írtuk az adásvételit, hogy odaadtuk a foglalót és azt írtuk bele, hogy az önerőt akkor utáljuk az eladónak, mikor megjön az értesítès, hogy a hitelbírálat pozitív.
2018. nov. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
4# nem tudom ezt te hogy csinálod, de a Hitel mindig az utolsó részlet! Előbb az önerőt ki kell fizetni.
2018. nov. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem is úgy mondták hogy az önerő az első részlet és a hitel lesz a második. Azt pedig egyből az eladónak utalja a bank vagy az ügyvédi letétszámlára. Voltam a bankban ott az ügyintéző azt mondta hogy semmi akadálya a hitelnek de az életből már azt tudjuk ugye hogy az a biztos ami már megtörtént. Így nem akarom átadni a vételár felét addig míg nincs meg a hitel, foglalót, előleget minden további nélkül de a vételár felét nem!
2018. nov. 23. 09:33
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképp kérj előzetes hitelbírálatot, akár előzetes értékbecslés is mehet. Utóbbinak van díja, de általában visszafizeti a bank, ha hitelszerződés lesz belőle.

Mindenképpen érdemes rászánni erre az időt, mert ha ott zöld utat adnak, akkor 1-2 héttel később a tényleges hitelbírálatnál sem fognak nagy eséllyel elutasítani.

A menet általában az, hogy szerződtök, majd 10% foglalót ad az ember (hitelesen igazolható módon - pl. átutalás). Ez nem jár vissza, ha elállsz a szerződéses feltételektől, de meg lehet úgy fogalmazni, ha mindkét fél belemegy, hogy visszajárjon baj esetén. Utána a maradék készpénzes rész az a vételár részét képező első részlet. A második a hitel lesz, amit a bank közvetlenül az eladónak utal majd.

2018. nov. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire gondoltam én is. Ezek szerint lehetséges hogy a maradék önerő csak a pozitív hitelbírálat után kerüljön kiegyenlítésre?
2018. nov. 23. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!