Ingatlan árveréses házat fillérekért megvenni és lebontani?
Gondolok itt haszonra bontott cserép eladás, gerenda felhasználás mint tüzifa, fémháló kerítés, illetve lemezkapu mint fém leadása, ablak, ajtó esetleg bontottként eladása, ilyesmi.
Csak én legalásan és normálisan csinálnám nem mint a c. típusú emberek... A ház szerintem vályog, szóval bizonyos magasságig szét lehet teríteni a telken belül.
Bár nem biztos - sőt tuti nem... - hozna annyit mint a ház amibe kerülne...
"Bár nem biztos - sőt tuti nem... - hozna annyit mint a ház amibe kerülne..."
Akkor mi a kérdés?
Egy vályogház bontása (engedélyköteles!) és elszállítása üti a milliót.
Ha neked megéri, hát csináld, de ki a fene vesz manapság 100 éves ablakokat, ajtókat, vagy ócska szétégett cserepet?
Ráadásul a vályogtömböket nem egyszerű porrá törni, hogy teríthesd, de a telket sem emelheted meg jelentősen, mert a szomszédod megb..sz!
Arról nem beszélve, hogyha mégis megteszed, a legminimálisabb esőnél cuppoghatsz, csúszkálhatsz az agyagon, mint a taknyon.
Ha ebben lenne minimális üzlet, akkor mindenki csinálná.
És ha el nem bontja az ember? Akkor meg ott marad tető, ablak nélkül rondálkodni a településképbe... Nyilván azért nem kel el, mert lakni nem lehet benne, lebontani nem éri meg, így majd egyszer összedől és kész.
Azért a ci. példát sem akarom követni... Azok csinálják ezt - csak ők szétlopják a házat.
Ha jó üdülőhelyen lenne, akkor elgondolkodnék hogy felújítani és kiadni a szobát szezonban, de ez a település... nem véletlen kerül ennyibe.
most már nem értelek. A kérdésben vázolt üzleti modell az lett volna, hogy bizonyos településeken olyan alacsonyak az ingatlanárak (nem csak árverés esetén), hogy esetleg érdemes megvenni egy házat az anyagért. Megvilágítottuk, hogy nem, nem éri meg, mert még ha ingyen kapnád is a (vályog)házat, az anyag nem fedezné a bontás költségét.
Erre most azt írod, hogy: "És ha el nem bontja az ember? Akkor meg ott marad tető, ablak nélkül rondálkodni a településképbe... Nyilván azért nem kel el, mert lakni nem lehet benne, lebontani nem éri meg, így majd egyszer összedől és kész."
De akkor mi lenne az üzleti modell?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!