10: És ez mióta van így? Mert 2016-ban csak olyan ingatlanossal találkoztam, aki lefele akarta nyomni az árat, ha 2 nap alatt nem kelt el a lakás.
2018. szept. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
12/20 anonim válasza:
Azok az ingatlanosok akarják lefelé nyomni az árat, akik olyan eseti megállapodást kötnek, amely kizárólagosságot biztosít az ingatlanosnak. Így ő érdekelt, hogy minél hamarabb elkeljen az ő égisze alatt :D
2018. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
13/20 anonim válasza:
Én már felek a csökkenéstől. Ezért eladásra hirdettek
2018. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
14/20 anonim válasza:
12: Nem kötöttünk kizárólagos szerződést.
2018. szept. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
15/20 Garott válasza:
A 9-es elég jól összefoglalta. Ami szerintem a legfontosabb ártényező az a banki és gazdasági környezet. Most jó a nemzetközi hangulat, a bankok adják a hiteleket, az emberek meg veszik fel őket folyamatosan. De ha ez megfordul, és már nem lesz olyan könnyű hitelhez jutni, mert jön egy recesszió, akkor sokkal kevesebben tudnak lakást venni, kevesebb lesz az érdeklődés, sok hitel esetlegesen bedől és emiatt megnő az eladó lakások száma. Hogy ez mikor történik, azt csak tippelni lehet, de sokan 2020-ra mondják. Persze ezt sosem lehet tudni, a nemzetközi folyamatok elég összetettek, de a recesszó előbb utóbb jön, az nem egy elkerülhető dolog.
16: Nekem ebből nem világos, milyen következményei vannak ennek Magyarországra nézve.
2018. szept. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
18/20 anonim válasza:
17-es válaszoló.
Manapság egy olyan gazdasági környezetben élünk, hogy a globális színtéren a központi bankok levitték a jegybanki alapkamatot, ergó megnövekedett a pénzmennyiség, a pénz kölcsönzésének ára is alacsonyabb lett. Ennek következtében megnőtt a beruházási kedv, a fogyasztás felgyorsult, nőttek a bérek.
Az olyan pénznemek tekintetében, mint a dollár, már elkezdődött a monetáris szigorítás, a pénznyomtatás visszafogása az alapkamat emelésével. A gyengébb gazdasági teljesítményű országokban, mint a török, magyar stb hasonló lazítást folytattak a jegybankok, erre alapozták a gazdasági fellendülést, de ez már véges. Jobban megéri dollárba fektetni a magasabb alapkamat miatt, mint forintba.
2018. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
19/20 anonim válasza:
18: Köszönöm.
És hogy lehet dollárba fektetni itthon, ha nem valutát/devizát veszel, hanem befektetést is szeretnél?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!