Milyen vastagok az ilyen jellegű válaszfalak nagypolgári típusú épületekben?
Itt van ez az utcai nézetű lakás:
Sok ilyesmi van, pl még az is szokott lenni, hogy a 6-os mellett van egy másik szoba, ami a 6-osból nyílik és így hátulról egész hosszan nincs "semmi".
Gondolom ott helyezkednek el az udvari nézetű lakás szobái. Na most nekem ez nagyon furának hat, hogy a mögülem jönne majd a szomszéd zaja.
Aki lakott már ilyen jellegű nagypolgári lakásban akár az utcai akár az udvari változatban az mesélhetne, hogy mennyire hallatszódnak át ilyen viszonylatban a zajok, illetve mennyire kell visszafogni magunkat.
Azt, hogy milyen vastagok a szomszéddal határos válaszfalak, senki nem fogja neked tutira megmondani. Főleg ha bp-i a lakás:a bomba, vagy aknatalálatos házakat úgy újították fel, ahogy tudták, gondolom sokszor a használt alapanyagokból, vagy amit találtak. Nem beszélve a lakásleválasztásos korszakról, amikor 100+ nm-es lakásokat elfelezgettek sima válaszfal téglával, de gyanítom, nem egy esetben egyszerűen tömör kisméretűvel.
Laktam olyan udvari lakásban, ahol a hallt kettéválasztották, és a szomszéd lakás eredetileg szoba-konyhás személyzeti lakrészét így bővítették. A szomszéd TV-je, hangosabb beszélgetése zajként simán áthallatszott.
De laktam a Deák-téren is utcaiban, a háló fala volt határos a szomszéddal. Hallani lehetett, hog az RTL-t nézi. :)
Az udvari lakások hátránya, hogy ha más is szellőztet, akkor hallod az életüket. Pl. volt egy pár, ahol ha nappal reszelgette a nőt a férje, az egész ház a csaj nyüszítését hallgatta, amikor nyitva hagyták a szellőzőablakot. :)
Máskülönben olyan ez, mint forgalmas út mellett lakni: meg lehet szokni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!