Valóban nem érné meg használt ingatlant venni?
Sziasztok. Nem vitatkozni jöttem ide, sokszor sajnos ez lesz a vége a kérdéseimnek :)
Lakást készülök/készültem vásárolni Budapesten, de mint az köztudott tény, az ingatlanok árai az egekben vannak. Egész egyszerűen hiányoznak az ingatlanok a piacról.
Elkezdtem hát nézegetni az új építésű lakásokat is, amelyek drágák ugyan, de meglepően nem annyival, mint amennyivel korábban gondoltam.
Egy régi, 100 éves ingatlan 25-30 nm-es lakása 15 millió környékén tendál aktuálisan. Találtam új építésű ingatlant a 13. kerület jobb helyein, 19 millió forintért ugyanez a négyzetméter nagyság. Azon gondolkoztam, hogy személy szerint kifizetném azt a plusz négymillió forintot azért, hogy egy felújítani nem szükséges, új, szép, fiatalos lakóközösségű házban lakhassak.
Egyben megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy vajon ebből kifolyólag lejjebb fognak menni a használt ingatlanok egekben lévő árai, ha 2018 augusztus és 2019 első negyedéve között piacra kerül ez a durván 1500-2000 új építésű lakás?
Köszi a válaszokat előre is.
Több szakértő véleményét is hallgattam mostanában ingatlan ügyben. Mindegyik állította, hogy 2018-ban legalább 10 %-kal feljebb megy az ingatlanok ára a keresett régiókban, így a fővárosban is. Szerintem ne számíts arra, hogy csökkennek, mert jó helyen lévő jó ingatlanokból hiány van.
Az új ingatlanokkal azért nem árt vigyázni, főleg ha rohamtempóban húzzák fel. Alig van szakember, rengeteg anyagot kispórolnak és egymás szájába építik a lakásokat. Minél többet minél kisebb helyen.
Persze a régieknek is meg vannak a maga hibái, de saját ízlésedre formálhatod, ha van elég pénzed.
Nem csak Budapesten van élet .Aki meg csak ott tudja elképzelni,annak meg kell ezt fizetni .
Valami valamiért,mondja a mondás .
1)
Ha TE nem generálsz vitát, akkor nem lesz vita.
Vitatkozni nem lehet egyedül.
2)
Az ingatlanárak nem fognak lejjebb menni Budapesten, a legoptimálisabb esetben is stagnálni fognak.
Az új építésű lakások nagy %-a annyira trehány munka, hogy sokan ezért nem veszik.
Én sem gondolom, hogy jelentősen csökkennének az ingatlanárak, de több riport is szólt arról az elmúlt hetekben, hogy inkább lassú ütemű növekedés várható továbbra is.
Én az újszerűre esküszöm és ilyet is vettünk.
5-10 éves épület, fiatalos, modern elrendezés, de az esetleges hibák már kijöttek.
Építőmérnök vagyok. Látom mi zajlik az építőiparban (tegnap még pék volt, ma már jó lesz kőművesnek is; avagy magyarul nem tud, de kézzel lábbal mutogatva megérti mit kéne csinálnia... vagy nem; elég lesz bele annyi vas is; tegyük azt, mert az olcsóbb és még sorolhatnám). Nem mernék úgy elkölteni ennyi pénzt egy újépítésű lakásra, házra, hogy nem tudom ki csinálta és hogyan. Látok eleget ahhoz, hogy ne akarjak ilyet venni látatlanban.
Amikor kész van és átadásra várnak a lakások, akkor gyönyörű. Aztán repedni kezd, penészedni. Vékonyabb falat tettek be a lakások közé, mint tervezték, ezért a böfögést is áthallani, stb.
Viszont hozzáteszem, hogy a régi lakásoknak is megvan a maga átka. Kinek a pap, kinek a paplan.
Láttam gyönyörűen felújított kicsi, régi nagypolgári lakásokat. El is fogadnám, ha nem borzadnék el ötször mire felére a lépcsőn a lakásomig.
Csodálatos épületek maradtak ránk, amik mára már hatalmas romhalmazok. Folyamatos karbantartást igényelnének, illetve némelyik már nagyfelújítást. Legtöbb helyen ez valamiért a régieknél elmarad. Talán kisebb pénzű, idősebb lakóközösség lakja, aki nem törődött ezzel, mostmeg már nincs erre pénzünk.
Szóval mi 10 évest vettünk. Folyamatosan karbantartott, zömében fiatal, gyermektelen párokkal, akik igénylik, hoyg normális környezetben éljenek. Mivel gyerekekkel a lakás elrendezése és a mérete már nem lesz optimális, ezért 6-8 évre tervezünk itt. Mire komolyabb nagy karbantartások jönnének, az már nem a mi pénztárcánkat fogja terhelni.
Egy 100-130 éves házban lévő full felújított lakás ezerszer jobb minőségű mint egy újépítésű.
Már csak a hőszigetelése is (100% tégla, 1 méter vastag falak), meg a belmagassága is majdnem a duplája, tehát 2x akkora légköbmétert jelent ugyanaz az 1 nm.
" El is fogadnám, ha nem borzadnék el ötször mire felére a lépcsőn a lakásomig. "
Nagy részük liftes.
"felújítani nem szükséges, új, szép, fiatalos lakóközösségű házban lakhassak. "
1. Miből gondolod, hogy a lakóközösség fiatal egy újépítésű házban? Ez egyáltalán nem így van. Nálunk már családon belül sem. Anyukám él újépítésűben (kisebb belmagasság, nem kell ajtó- és ablakmosáshoz létrázni, ami neki már egyre nehezebben megy), és én régi házban.
2. Felújítani mindenhol 12-17 évente kell. Újépítésű házunkban is szinte évente van felújítás a közös részeken. 10 év után belengi magát a ház és újra kell vakolni, 12 év után már újra kell festeni a külső-belső homlokzatot, az udvar kövezetét újra kellett rakni, a kapu biztonsági rendszerét kellett megváltoztatni, stb.
7#
Én nem liftesben laktam, egy jó barátnőm viszont abban. Ott meg a liftben volt halál félelmem, szóval mindegy.
A saját lakás választásánál szerintem alap, hogy az ember megnézi a közös tereket. Ez sokat elárul a közösségről.
Én is úgy látom, hogy igyekeznek az új építésűek felé terelni az embereket.
Az mindekképpen előny, hogy ha nem csalták ki belőlük az anyagot, forgalomképesebbek, mint pl. a panelek, és árban nincs nagy különbség már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!