Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanirodáknak van valamily...

Ingatlanirodáknak van valamilyen felügyeleti szerve?

Figyelt kérdés
NAV-on kívül egyéb felügyeleti szerv? Kihez lehet panasszal fordulni?
2018. ápr. 17. 06:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

NAV, mint felügyeleti szerv? Érdekes megközelítés... :-)

Ilyen megfontolásból szóba jöhetnek a következők is: ÁNTSZ, Tűzoltóság, Fradi B-közép, Tékozló Homár.

Panasszal a Jegyzőhöz vagy a Fogyasztóvédelemhez vagy a Békéltető Testülethez fordulhatsz.

2018. ápr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na igen, gondoltam hogy konkrét esettel kell előállni... az senkinek nem baj hogy indokolatlanul verik fel az árakat, palira vesznek idősebbeket, az alkuképességet elvágják azzal hogy 6 hónapos és még hosszabb szerződéseket kötnek az eladóval, az ingatlanoson keresztül pedig nehézkes a kommunikáció, aztán megtekintési pénzt szednek, meg nekik csak a kp-s vevő a jó, ki is faggatnak róla, de kérdem én mi közük van hozzá? Szó szerint elzavarják az ügyfeleket, elmegy a kedve az ingatlantól, vásárlástól.


Na ezért kérdeztem, hogy van-e valaki akihez lehet fordulni, aki általános szinten vizsgálná egy-egy konkrét ingatlaniroda működését.


Persze senki nem fog válaszolni, vagy ha fog is akkor egy ingatlanos lesz... mint véleményem szerint az első is.

2018. ápr. 17. 14:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem kp-s vevő vagyok, de ez se érdekel senkit sem. Hiába ajánl fel az ember egy összeget (igaz, kb. 20% kevesebbet) olyan helyen ahol igen sok évig tart egy ingatlan eladása - már ha el tudják adni - nem hajlandóak engedni... Ismétlem alig lehet eladni ingatlant. Nagy néha hallom hogy eladtak egy-egy házat. De azok se ingatlanoson keresztül.
2018. ápr. 17. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok: se nem vagyok, se nem voltam ingatlanos, még csak nem is szimpatizálok velük, és a családban sincs ingatlanos. Ezt csak a miheztartás végett.


Saját példámból kiindulva: amikor ingatlanos segítségét vettük igénybe az eladáshoz, azért az alapvető volt, hogy egy esetleges vételi ajánlatnál megmondta nekünk, hogy a vevő-jelölt kp-s lenne, vagy hitelből fedezné. Mert nem mindegy... Így ne csodálkozz rajta, mert igenis sok köze van hozzá az ingatlanosnak!

A másik dolog, az alku: te "látatlanban", előre tudod, hogy az általad kinézett ingatlant majd évekig fogják árulni, ergo a te 20%-kal kisebb vételi ajánlatod a meghirdetett árhoz képest maga a "megváltás" mindenki számára (kicsit túltoltam, nem kell rá reagálnod).

Ismét saját példa: én megmondtam az ingatlanosnak, sőt bele is írtuk a szerződésbe, hogy egy bizonyos minimum összeg alatti ajánlatokat ne is mutasson meg (mert tiszteletlennek tartottam volna).

Ilyen formán lehet, hogy az ingatlanos csak az ügyfele, az eladó érdekeit védi, mert is az ő DOLGA többek között.

2018. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A hozzászólásaid alapján az látszik, hogy fogalmad sincs a mostani ingatlanpiaci helyzetről :-)
2018. ápr. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lesz*m az ingatlanpiaci helyzetet. Van egy eladó ház, megadott áron, van egy vevő aki megvenné. Adja-nem adja? Nem adja? Akkor hirdesse nyugodtan még vagy 6-8 évig. Mi ebben a bonyolult? Olyan helyen ahol nincs munka csak legközelebb 30km-re, a bejárás épp hogy jó, ha nincs autó, és azért elég nagy számban él c. is, ott ne akarják már közel megyeszékhely szerinti áron adni a házakat...
2018. ápr. 18. 06:04
 7/8 Milovecz Laci válasza:
Szerintem ezzel a stílussal próbálsz kommunikálni, akkor ne csodálkozz rajta, ha nem te vagy a kedvenc ügyfelük. Ajánl olyan összeget, amiért eladják a lakást neked és ennyi. Irányárat láttál, mi a meglepetés?
2018. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Leszarhatod a piacot, de most ez van. Azért nem tudsz senkit sehol bepanaszolni, mert 20%-al olcsóbban nem ad el neked valamit, mint ahogy szeretnéd.
2018. ápr. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!