Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a tulajdoni hányadot?

Figyelt kérdés
2016. 08.10.-èn vásároltam egy házat 2.500.000 forint értékben, amit havi 50.000 forint minden hó 15.-ig fizetek részletben magánszemélynek. Tehát nem vettem fel hitelt hanem egy testvérpár a tulajdonos és velük úgy egyeztünk ügyvéd előtt szerződéssel meg hogy átvételi elismervény ellenében minden hónap 15.-ig így fizetem. Ez eddig nem jelentett problémát e hónapig működött is. Az egyik testvér pár szólt hogy ez így nem jó neki és hogy inkább neki bankszámlára utaljam a másiknak pedig ugyan így. Na most a szerződésben nem ez áll hanem a fent leírtak. Nekem továbbra is így lenne jó de ha változtatni akar akkor nem kellene szerződést módosítani? Én nem akarok bajt nekem kell és eddig és továbbra is tisztességesen fizetem. Ettől a hónaptól kezdve 60.000 forintjával kezdtem fizetni tehát ahogy tudom mindig többet hogy hamarabb lejárjon. Jelenleg a 60.000 forintnak a 7/12 és az 5/12 része kell ha úgy alakul kinek mennyit fizetek. Hogyan számolom ki? Beszéljek az ügyvédemmel? Érdemes lenne szerződést módosítani? Csak ha módosítani akár az egyik testvér akkor ő módosítson mert az ő hülyesége miatt miért én fizessek ki megint 16.000 forintot fölöslegesen? Tudom lesznek a matek miatt gonosz válaszok de attól kíméljetek. Köszönöm a normális válaszokat. Szép délutánt!

2018. márc. 17. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

60:12 = 5ezer

Egyik kap 7x5= 35ezret

a másik kap 5x5= 25ezret, a kettő együtt pont 60 ezer.

2018. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Kedves Barátom a szerződést TE módosítottad, azzal, hogy felemelted az összeget.

Ők nem módosítottak, csak a fizetés módját változtatták meg, kp. helyett bankszámlára.

A szerződést mindenképpen módosítsátok, de ne így ahogy írod, hogy:

"Ettől a hónaptól kezdve 60.000 forintjával kezdtem fizetni tehát ahogy tudom mindig többet hogy hamarabb lejárjon." mert erre csak ráfaragsz.

Ne emelgess, meg "mikor mennyit tudok adni" hanem fixösszegben állapodjatok meg és kész! ... és erről készüljön egy szerződés módosítás!

2018. márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. márc. 17. 16:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Az hogy mennyit fizetek azt is megbeszéltem az ügyvéddel és az is alá van írva nyilván ha hamarabb jár le többet fizetek az megint más. Van fix összeg annál kevesebbet nem de többet fizethetek.
2018. márc. 17. 16:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!