Tetőtéri lakások?
Vennétek-e, ha nem, miért nem? Egy olyan gondolatom támadt, mivel lenne rá esély, hogy nem régiben vásárolt hatodik emeleti panelünket elcserélnénk egy tetőtérire ugyanazon a lakótelepen. Nyilván annak is meg lehet az oka, hogy a tulaj bele menne, és annak ellenére hogy kb ugyanakkora lakásokról beszélünk, a végén előrébb lennénk 800 ezer ft-tal, tehát mindenképpen utánanéznék mindennek aminek csak lehet.
A fő kérdésem az lenne, hogy egy társasház tetőjét hogyan, kivel vizsgáltatnátok meg? Áccsal? Abszolút hülye vagyok hozzá, így azt sem tudom, hogy ezeknek van e tetőszerkezetük, amit ács készít vagy az egészet egy cég végzi, amikor felhúzzák a házat. Ez ilyen lapostetős, tehát bizonytalan vagyok. Ha nem ács, ki az aki meg tudna nyugtatni, hogy a tetőtéri lakásnak nem lesznek beázásos gondjai?
Nincs ácsmunka, ott a betonra van rámelegítve a tekercsben kapható bitumenes lemez. Egy kb-i véleményt nagyjából minden barkácsolásban jártas ember tud adni, mert azt látja, hogy milyen állapotú a bitumen, meg milyenek az összetételek, a szellőzők meg hasonlók kimenetei, stb.
Ha konkrétan szakembert akarsz, akkor az a tetőszigetelő.
Én dolgoztam lakásszövetkezetnél, voltam ilyen lapostetőkön, hát nem vennék felső szinti lakást.
Az egy dolog, hogy most jó, de esetleg 10 év múlva már nem lesz jó, és a lakóközösségnek meg vagy lesz pénze újra, vagy nem, a foltozgatás lehetőségei meg korlátozottak.
Ettől függetlenül, arra is gondolj, hogy az ilyen lakás nyáron garantáltan melegebb, télen meg jó eséllyel hidegebb.
Én sokáig laktam panelprogramos legfelső szinten, szélső lakásban és nagyon szerettem. Élveztem, hogy csupán 1,5 közös falam van valakivel, se fölöttem, se a többi oldalamon senki. Nem éreztem hidegnek, pedig fázós vagyok. Az tény, hogy nyáron brutál meleg, de nem gondolom, hogy egy szinttel lejjebb annyival jobb lett volna. Ezt mindenesetre egy klíma megoldja.
A beázás a teljes társasház problémája, vagyis közös költségből kell megcsináltatni. Nálunk pl. a társasház biztosítása állta a beázást anno (lépcsőház ázott be egy falunknál, nálunk szerencsére semmi nem látszott). A mosatni lakásunknál is benne van a biztosításban a beázás kár.
A beton (ha beton) roppant jól "vezeti a vizet" , gyorsan más problémája is lesz egy komolyabb beázás, nem csak a felső lakóé. :)
Ami miatt én nem szerettem, az a rengeteg lépcső, lift nem volt és arra is gondolni kell, mivan ha elromlik. Kisgyerekkel pl. tuti nem költöznék sokadik emeletre.
Ha ferde tetős lenne, akkor pedig azért nem vennék olyat. A ferde falak nagyon sok hasznos teret elvesznek és számomra nyomasztóak.
Köszi az eddigi válaszokat. Valószínűleg hívok egy tetőszigetelőt majd, mert hiába a társasház problémája, mindenhol lehetnek olyan emberek, akik ne kapkodják el a dolgokat, és addig meg az én lakásom ázna. Inkább biztos akarok lenni abban, hogy nem kell félnem az elkövetkező 8-10 évben.
3-as: Ezen kívül van más érv a ferde tetős lakások ellen? Nekem kifejezetten tetszenek
Nincs. Nekem ez elég érv. :) Nekem is nagyon tetszettek régen, de amikor elkezdtünk saját lakás után nézni és megnéztünk párat, akkor rájöttem, hogy ez nem az én világom. Albérletbe laknék ott, nincs gondom vele, de számomra hatalmas negatívum, hogy rengeteget elvesznek a ferde falak a hasznos térből, csak egyedi bútorokkal bútorozható ha maximálisan ki akarom használni a helyet, illetve magas vagyok, mindenhol beverném a fejem, amíg meg nem szokom hol kell hajolni. Mondjuk mi kisebb lakásokat nézegettünk, így nyomasztott.
Sokan azt mondják, hogy nem is tudni mi vár rád legfelelül, nem tudhatod mivel van szigetelve a tető. Panelban, blokkházban szerintem ritkán van baj a lapos tetővel.
Ami fontos, hogy társasház legyen, csak így lehet érvényesíteni a közös érdekeket (és a tető az). Kérj társasház alapító okiratot, házirendet, akár a közös képviselő elérhetőségeit is. Nála is lehet érdeklődni van e a társasháznak biztosítása és ha igen, az mit fedez. Ha van és a beázást fedezi, én nem aggódnék.
Nálunk a panelban az említett beázás két szigetelő elem szétcsúszása miatt volt. A panelprogram tető szigetelése után vélhetően nem lett megfelelően visszahelyezve, vagy kitudja. Egy nagyobb viharnál beázott a tető. A társasházi biztosító viharkár címen kifizette a kárt, illetve a helyreállítást. Szerintem ez így a legtisztább. Ha plusz pénzt kell szedni bármilyen közös probléma esetén, akkor kezdődnek a bajok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!