Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kaphat bírósági büntetést az...

Kaphat bírósági büntetést az aki kevesebb vételárat ír a lakás adásvételi szerződésbe?

Figyelt kérdés
Ironikus de az eladó kérte hogy írjunk kevesebb összeget és most azzal fenyegetőzik hogy beperel mert én kértem erre.....azért gonoszkodik mert nem engedem be hetente egyszer az általam már teljesen kifizetett lakásba,(nagy az Isten állatkertje)a hátsó kertből leszedi a virágokat ,meg a ház elől a parkból is ,a fenmaradt összeget is megkapta szóval a viselkedése alapján nem normális,jól kifogtam
2017. okt. 25. 17:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat
2017. okt. 25. 20:57
 12/17 A kérdező kommentje:
azt gondoltam azért akart kevesebbet írni,hogy az ingatlanközvetítőjét csapja be ...egyébként egy másik ingatlant is eladott ezzel egyidőben
2017. okt. 25. 21:02
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem nagy különbség. Senkit nem érdekel. Viszont mikor került az eladó tulajdonába? Nézd meg a tul. lapon. Most 5 éven belüli eladásnál keletkezik adó a korábbi szerzési és a 7M között. Lehet, hogy enyi volt az oka. Ha másikat is eladott 1 éven belül, akkor a következő vételémél az illeték kedbezményhez csak az utóbbi eladás számít bele (kérdés az melyik). De szerintem ennyi esze nincs. Érthetetlen, hogy igazából miért zaklat?
2017. okt. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
az ok amiért zaklat,ezt a házat még mindíg a sajátjának tekinti és szeretne sokszor itt lenni,ebbe nem egyeztem bele mivel szörnyen viselkedett amíg kiköltözött,ha nem foglalóztam volna a házat visszaléptem volna annyira kikészített idegileg
2017. okt. 26. 11:08
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

ez beteg:)


"írtunk tanuk előtt szerződést hogy odaadtam a különbözetet neki"


Amennyiben ez a szerződés arról szól, hogy a vételárat +1M-val megnövelitek bármilyen okból, és ez kétoldalúan meg van írva, tanúzva, de nincs ügyvédileg ellenjegyezve, attól az még érvényes. Ha így van, akkor neked az illeték kiszabásához ezt be kéne valahogy (részletekről ügyvéddel konzultálva) csatolni. Utána a marhája elmehet a p-csba.

Minden azon múlik, mit írtatok le. Mikor volt ez benyújtva, kiszabták e már az illetéket stb... Te szempontodból max 20.000-40.000Ft illeték többlet származhat ebből.

Lényeg, hogy hivatalossá kellene téteni az amúgy leírtakat. Indoknak bedobhatod, hogy te nagyon meg akartad venni, de megzsarolt utolsó pillanatban, hogy még 1M kell, különben visszalép.

2017. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%
És akkor vissza is nyalt a fagyi. :)
2017. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ez így is van.nagyon meg akartam venni ezért mentem bele
2017. okt. 26. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!