Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kaphat bírósági büntetést az...

Kaphat bírósági büntetést az aki kevesebb vételárat ír a lakás adásvételi szerződésbe?

Figyelt kérdés
Ironikus de az eladó kérte hogy írjunk kevesebb összeget és most azzal fenyegetőzik hogy beperel mert én kértem erre.....azért gonoszkodik mert nem engedem be hetente egyszer az általam már teljesen kifizetett lakásba,(nagy az Isten állatkertje)a hátsó kertből leszedi a virágokat ,meg a ház elől a parkból is ,a fenmaradt összeget is megkapta szóval a viselkedése alapján nem normális,jól kifogtam
2017. okt. 25. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebből neki is gondja lehet,szóval majd ha jól bele gondol vagy felkeres egy ügyvédet akkor kapásból nem fog ugrálni
2017. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Van bizonyítéka arra, hogy mekkora vételárban állapodtatok meg? És arra, hogy odaadtad neki a fennálló összeget is?

Ha nincs, akkor egy állítás, egy tagadás, senki nem fog foglalkozni vele, akárhova is jelent.

Mellesleg fenyegetőzhetsz te is, hogy a tulajdoni lap szerint ez már a te tulajdonod, így ha nem hagyja el az ingatlanodat, akkor rendőrt hívsz birtok háborítás miatt.


Egyébként ahhoz senkinek semmi köze, hogy mennyiért adom el a házamat. Nem értem neki miért volt ez fontos. Örökség és valakivel osztoznia kellett volna? Így a zsebében landolt?

Neked max a vagyonosodási illeték miatt lehetett volna az, de azon a pár 10 ezer forinton nem tudom mi múlt volna, tehát elképzelhető hogy ebből ő jönne ki rosszabbul, ha tudsz róla valami infót.


Ha én szeretném 10 millióért eladni a 20 milliót érő lakásomat, akkor eladom, senkinek semmi köze hozzá. Nyomozza le aki akarja, hogy miért, lehet tök banális oka van (gyorsan kell pénz, vagy baromira szabadulni akarok tőle). Ha valami papírt írtatok arról, hogy ezen a jogcímen viszont zsebbe még 10 millát csak úgy kap, az már problémásabb lehet.

2017. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Az idiótizmust válasszuk el a szerződéstől. Elöbbit valahogy illedelmesen kezeld. Utóbbi során nyilván közreműködött ügyvéd, így őt kérdezném, ilyenkor mi a teendő.Ha nem papíroztatok, nincs nyoma akkor fújhatja, de aránytalan érték miatt elvileg kiperelheti a különböztet, viszont elég nehéz dolga lesz és visszafelé is elsülhet. Esetedben mivel neked kiadás volt, csak iletékben jelentkezhet probléma, de gndolom nem nagy az összeg. Az adó amit gondolom ő elkerült már magasabb.


Igazából a kérdésed nem jó. Bíróság akkor kerül ebbe az ügybe, ha a fentiek alapján beperel, de akkor polgári perben lesz ítélet.

Büntetést hatóság szabhat ki. Ha a navnál feljelent, akkor lehet bünti, de az eladó is kap! És többet.

Érzésem szerint nem lesz ebből semmi, csak jelezd a közbenjáró ügyvédnek, hogy nemnormális az eladó.

2017. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%

Ha ebből ügy lenne,ugyan olyan bűnrészes lenne .

Mivel ő kérte,még többet is kaphat érte .Rávett a szabálytalanságra .

2017. okt. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ő azt akarja elérni,hogy engem büntessenek meg(jelzem megint azért amire ő kért meg)írtunk tanuk előtt szerződést hogy odaadtam a különbözetet neki ,azt mondta a bíró ugyis nekifog hinni hisz a a vevő érdeke hogy kevesebb vételár szerepeljen a szerződésen,mivel én nem szeretek csalni nem is könnyen egyeztem bele ,de nagyon erősködtek
2017. okt. 25. 18:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ő is aláírta, a többiek már leírták, hogy ez két oldalú, és ő is okirathamisító, ezt egyedül nem tudod elvinni, mondd meg neki, ha bunkóskodik.


Második nem teljesen jól tudja, hogy senkinek semmi köze hozzá, mennyiért adja el a lakását.

A NAV sem hülye.

Ha egy jó környéken adnak el egy lakást 10 millióért, ahol alapból 30-nál kezdődnek, akkor az több, mint gyanús. Pénzmosás, adómegkerülés.

Az az alap, hogy kiszállnak, értékbecslő felméri, és ha azt mondja, 50 milliót ér, akkor 50 millió után állapítják meg az illetéket.

Volt ilyen ismerősöm, igaz már sok éve, de gyanús lett az akkor még APEH-nek, hogy túl olcsón vette a házát. Az a durva ebben, hogy ő tényleg ennyiért vette. DE megállapítottak egy magasabb illetéket, és jobbnak látta befizetni.

Valamint nyugodtan számíts arra, hogy ilyenkor mind az eladót, mind a vevőt ellenőrizni fogják. Lehet nem is tudsz róla, de utánad néznek, és ha bármi gyanús, indul egy vagyonosodási vizsgálat vagy bármi egyéb, amiből akár büntetőper is lehet.


Ez volt eddig, ami a nagy pénzekről szólt. Kicsiben elég sokan megjátsszák. Többek között én is.

Ez se mai történet. Falusi régi ház, 6 millióra tartották, meg akartam venni, egy fillér nélkül. Én kértem, hogy írjunk 8-at a szerződésbe. Ez még a válság előtt volt, kicsit könnyebben adtak hitelt.

Adás-vételibe beleírtuk, hogy 2 milliót készpénzben már átadtam előlegként, a maradékra lakáshitelt kérek.

Így a 2 milliónak nem volt nyoma, de a bank nyugodt volt, hogy volt önerőm, és a ház 8-at ér.

Értékbecslő pontosan 8-ra becsülte fel, mivel volt nála egy példány a szerződésből, mivel a bank megbízásából jött.

Annyi volt a csavar az egészben, hogy még ügyvédnél írtunk egy kölcvsönadási szerződést arról a 2 millióról, hogy ha bármi történne, nehogy "visszaköveteljem" az elméletben átadott 2 milliót, ami valójában nem is létezett soha. Az ügyvéd egy szó nélkül csinálta, nyilván nem ez volt az első ilyen ügye.

Na de ez 2 millióról szól, egy ház esetében ez soha nem lesz gyanús. Nagyobb összeg már igen, de csak arányaiban.

Mert ha egy 100 milliós villát veszel, és ott írtok 10-20 millióval többet a szerződésbe, az sem fog soha feltűnni a NAV-nak.

2017. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen baromság ez, hogy a vevő érdeke a kevesebb összeg?

Szó sincs róla!

Ha te, mint vevő 20millát fizetsz egy ingatlanért, de 10 van a szerződésen, akkor ha X idő előtt eladod (most nem tudom mennyi ez az idő) szintén 20milláért, akkor a 10 millió differencia után adóznod kell, mert annyi van a szerződésben.

Érdekes módon annak idején engem is megkörnyékezett az eladó, hogy írjunk kevesebbet, de én elhajtottam.

Az illetéket meg aszerint róják ki, hogy ti mennyit írtok a szerződésbe, hanem a helyi hasonló ingatlanok forgalmi értéke után róják ki. Azelőtt még a helyszínre is kijöttek, mostanában ezt nem tapasztalom.

2017. okt. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem egy millért házat. Inkább a telek ért valamit a ház nem. A telek is kellett de így az eladott ingatlanom után nem kellett adót fizetnem. Két legyet ütöttem egy csapásra. A házat apámtól vettem. (Papiron) Az ő adó részét persze kifizettem nem sok volt. Na jött is az Apeh vagy 9 éve volt. De nem tudtak belém kötni egy romos ház volt
2017. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

6#

A verzió) Lehet, hogy gyanús, de ha teljesen legálisan én 10 milliót szeretnék a 20 milliós ingatlanomért, akkor kinek fog ez fájni? A vevőt miért fogja érdekelni, hogy 400 helyett 800 ezres illetéket kell fizetnie (most mondtam valamit) esetleg, ha rászállnak, amikor még így is baromira jól jár? Engem miért érdekelne, ha mindenki boldog? És mást? Lehet vizsgálódni, nincs senkinek vaj a füle mögött.


B verzió) Még ha azt mondom, hogy a másik 10 milliót zsebre is teszem, nem jelenik meg sehol, semmiben, max a palotapincsim nagynénjének a szomszédjának a párnahuzatába varrva, vagy a Duna parton a kedvenc fám tövében elásva, mindennemű papír nélkül kézből kézbe átadva, mindezek mellett, pedig minden szempontból patyolat a múltam és az életem, akkor felőlem aztán indíthatnak ellenem akármilyen vizsgálatot. A másik fél mondogathatja, hogy nekem adta, bizonyítsa... Ha ilyet csinálnék (sosem tettem és tennék egyébként), biztosan megoldanám ezt úgy, hogy semmilyen irányból ne legyek támadható. Nem tűnik reménytelennek.


Egyébként pont NAV-nál dolgozó ismerőstől, tehát megbízható forrásból tudom, hogy bizonyos összeghatár feletti ingatlan vásárlás esetén (területenként változó) utána KELL nézniük mindenkinek, akár gyanús az adás-vétel, akár nem. Mindezt úgy, hogy a kedves állampolgárnak fogalma sincs semmiről. Megjegyzem, amikor beérkeznek a NAV-hoz a papírjaim a vásárlásról, akkor már célkeresztbe kerülök, tehát innentől kezdve két kattintás utánajárni, hogy mennyi a bevételem, mennyi adót fizetek, mennyit vallottam be és ehhez képest mit veszek. Vagyis a falak mögött tuti mindenki legalább minimálisan le van csekkolva egy adás-vételnél.

Az, hogy aránytalanul olcsón vettem valamit, az többnyire ügyintézői szinten derül ki, akin utána az én sorsom múlik.


Mindenesetre a kérdésre visszatérve abszolút nem gondolom, hogy egy ilyen kettyós eladótól bármi bajod lehetne kérdező, ezt továbbra is fenntartom. Az meg teljességgel baromság, hogy te jársz jól vele. Igen, néhány 10 ezer forinttal, ami szerintem milliós tételnél már nem számít, ha az ember becsületéről van szó. Ugyanakkor ha mondjuk fennáll az, amit mondtam és örökösödési viták vannak, más tulajdonos is volt a házban, akkor már joggal kérdőjelezhető meg az, hogy ő mennyit nyert ebből a kis közjátékból!?

2017. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
eladtam a lakásom 8 millióért és ennyiért vettem meg ezt a házat,a szerződésben 7 milla szerepel
2017. okt. 25. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!