Egy ingatlan ügynök melyik felet képviseli? Helyzetfüggő?
Az ingatlan ügynök általában azt mondja, megpróbálja a legjobb árat megszerezni a vevőnek, mert neki fontos a vevő elégedettsége.
Persze nyilván a jutalék nagyjága függ a kialkudott végső vételártól, így az is érdeke, hogy minél magasabban adjon el.
Van valami forgatókönyv arra, hogy milyen esetben pontosan melyik felet képviseli az ingatlan ügynök?
Azt, akivel szerződött, az a megbízója, onnan kapja a jutalékát.
Az sem feltétlen igaz, hogy az ingatlanos magasan tartja az árat, mert neki nem az a lényeg, hogy 5 év múlva kapjon 1 milliót, hanem az, hogy holnap 800ezret.
Ha vannak ettől eltérő ingatlanosok, akkor azok a saját zsebük ellenségei, magyarán idióták.
Egyszóval:
Az ingatlanos a harmadik felet képviseli, azaz saját magát. Neki az az érdeke, hogy minél többet keressen minél kisebb melóval.
Alacsonyabb értékű lakásnál kisebb a haszon, ezért lefele nyomja az árat, hogy minél gyorsabban túladjon rajta, minél kevesebbszer kelljen megmutatnia.
Nagy értékű ingatlannál felfele nyomja, mert nagyot kaszálhat vele, nem baj, ha többen is megnézik, egy megnézésre több pénz jut.
Bocs, még valami...
A vevő vagy az eladó elégetettsége egy fikarcnyit se számít, mert jellemzően az eladó 1 lakást akar eladni, a vevő pedig 1 lakást akar venni.
Ha az üzlet lezajlott, kölcsönösen elfelejthetik egymást évtizedekre.
Az ingatlanos a saját zsebét képviseli.
Nagyobb iroda = nagyobb cég = nagyobb létszám, többfelé oszlik a jutalék, több embert kell eltartani, több mindent fenntartani, ne hidd, hogy az övé lesz az egész jutalék.
Régebben ingatlanoztam és én mindkét felet képviseltem! Persze a célom az eladàs volt, ugyanakkor szàmomra nagyon is jò érzés volt segíteni, az eladònak a hàza értékesítésébe a vevönek meg megtalàlni az otthonàt. Alapvetöen az eladòval szerzödtünk, amit ö mondott, hogy szeretne kapni,arra tettük a jutalékot, igaz csinàltunk ingatlanos értékbecslést, s ha nagyon el volt szàllva az ár, azt jeleztük a tulaj felé. Abba, hogy alkunàl a tulaj mennyit enged, soha nem szòltam bele, hisz utàna ö fizeti meg a jutalékot. Olyan volt, hogy a vevö megkérdezte, szerintem mennyit enged?-mire én mindig mondtam tegye meg az ajànlatàt, aztàn majd eladò àtgondolja. Mindig igyekeztem mindkét félnek segíteni, még földhivatalba, jegyzöhöz is rohangàltam ha munka vagy egyébb miatt korlàtozva volt valamely fél.
Ha a vevönek amit mutattam nem felelt meg, kikérdeztem, hogy mi is az igénye és igyekeztem keresni olyat. Szòval böségesen megdolgoztam a pénzemért! Ja és gyalogosan nyomtam, volt hogy egy ingatlant 2x vagy 5x vagy 10szer mutattam meg. Amúgy 4%-ért dolgozott az iroda, egy lakàst csak 1 ügynök vehetett fel, de ha a kollégànak volt rà vevöje, összeàlltunk, max feleztünk. Ebböl mi 40%-ot kaptunk. Igyekeztem lelkiismeretes lenni, nyilván nem vagyunk egyformàk és nem mindenki csinàlja így.
"Igyekeztem lelkiismeretes lenni"
és már nem is vagy ingatlanos...
Az ingatlanos a gyors eladásban érdekelt, mert jobb gyorsan keveset keresni mint néha sokat.
A vevő érdekeit abból a szempontból nem képviseli, hogy az ingatlanosnak nem érdeke a vevőt lebeszélni, az ingatlan hibáiról, vagy azokról a tulajdonságairól beszélni ami a vevőnek nem felelne meg.
Az eladó érdekeit meg abból a szempontból nem képviseli, hogy az ingatlanosnak inkább a nyomott áron való gyors eladás az érdeke, így alkunál próbálja győzködni az eladót, hogy engedjen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!