Ház vásárlásánál miket kell átíratni? Együtt kell intézni a volt tulajdonossal?
Az ingatlan átírását az adásvételi szerződés megküldésével a földhivatalhoz, az ügyvéd intézi, te a határozatot kapod meg.
Az adásvételi szerződés saját példányoddal és a helyszínen leírt, két tanú aláírásával igazolt közüzemi óraállásokkal bemész a szolgáltatókhoz és egyedül is átírathatod.
Ekkor ők készítenek az óraállások alapján egy végszámlát, amit a volt tulajnak elküldenek, neked azzal semmi dolgod nincs, ha van rajta tartozás, azt rajta hajtják be.
Neked onnan indulnak az órák, amilyen óraállást bevittél.
Ahogy az első írta.
Víz (hideg, meleg), gáz, villany; szemétszállítás
A biztonság kedvéért vagy együtt menjél az eladóval vagy írass vele meghatalmazást! (Pl. Szegeden a Démásznál nagyot lehet szívni azzal, ha nincs ilyen és egyedül mész, de a többi szolgáltató is pampog miatta.)
Egyik kollégám eladóként Tiszavalami településen ugyanezzel szembesült, hogy a vevő nem tudta átíratni a nem tudom melyik órát, mert egyedül szerette volna intézni, de meghatalmazása nem volt.
Vevőként szeretem, ha jön az eladó, de volt már úgy is, hogy eladóként meghatalmazást adtam.
Legutóbb az adásvételi szerződésbe az ügyvéd már belefogalmazta a meghatalmazást is (bár ezt még folyamatban van, úgyhogy nem próbáltam még ki a gyakorlatban.
Ezen kívül ott van még a kéményseprő, a helyi önkormányzat adóügyi osztálya, 15 napon belül be kell vallanod a kommunális adót. Szóval az összes közmű szolgáltató és az önkormányzat.
Ahogy mondták, vidd az eladót is mert az óraállásokat alá kell írni, hogy valóban annyit mutatott az óra. Neked nem biztos, hogy simán elhiszik. Ha meg ő aláírta akkor annyi amennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!