Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárláskor az ELMŰ-né...

Ingatlanvásárláskor az ELMŰ-nél szerződéskötéshez tényleg tulajdoni lapot kell kérni és nem elég az adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés
2017. máj. 18. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég az adásvételi szerződés is, mert, vagy… vagy 30 napnál nem régebbi tulajdoni lap, vagy adásvételi szerződés, vagy stb.


„Ha Ön az új (átvevő) felhasználó, szerződéskötéséhez az alábbi iratokat kérjük bemutatni vagy fénymásolatban mellékelni, illetve az alábbi (letölthető) nyomtatványokat kérjük kitölteni:

• Igénybejelentés jogcímének igazolása (30 napnál nem régebbi tulajdoni lap, adásvételi szerződés vagy bérleti szerződés, hagyatéki átadó végzés stb.)

• Ha a használat bérleti szerződés alapján történik, vagy több tulajdonos, illetve haszonélvező esetén: Hozzájáruló nyilatkozat szerződéskötéshez

• Mindkét fél által aláírt Átadás-átvételi jegyzőkönyv, amely tartalmazza a birtokbaadás-kori mérőállást

• Szerződéskötéshez szükséges adatok megadásához: Nyilatkozat villamos energia vásárláshoz”

[link]

2017. máj. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is ezt olvastam, de személyesen azt mondta az ügyintéző, hogy tulajdoni lap kell.
2017. máj. 18. 06:59
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha veszel egy ingatlant és az adás-vételi után rögtön intézni akarod a közművek átírását, akkor nem tudsz még tulajdoni lapot bemutatni, mert annak bőven egy hónap átfutása van a földhivatalnál.
2017. máj. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2017. máj. 18. 11:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra számíts, hogy egy-két hónappal később jönnek az ELMÜ-től, a szerződéskötéshez ellenőrzik a villanyórákat, a biztosítékokat, a bekötést, mindent. Után kötik meg veled a szolgáltatói szerződést.
2017. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég az adásvételi, birtokba adási is kell! Azon rögzíted az óraállást.
2017. máj. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha az adásvételid 90napon belüli s van birtokba adási jegyzőkönyved(ahol az órák lettek rögzítve) akkor bemész az irodára s elbirod intézni a szerződés kötést!! De ha 90napon túli az adásvételi akkor kell csak a tulajdoni lap!
2017. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. máj. 30. 09:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is azt a tájékoztatást adta mind az ELMÜ, mind a vízszolgáltató telefonos ügyfélszolgálata, hogy meg kell várni, mire a földhivatal a nevünkre írja, és tulajdoni lapot kell bemutatni (egyiknél 30, másiknál 60 napnál nem régebbi az elvárt).

Ezek után engem is meglepett, hogy az oldalukon az van, hogy VAGY azt, v. az adásvételit kell bemutatni.


Mikor mentem a vízművekhez, az ügyintéző elkerekedett szemmel nézett, hogy "de hát már 2 hónapos az átadás-átvételi, 30 napon belül kellett volna bejelentenem a fogyasztó változást". Mondtam, h. én nem hogy 30, de 3 napon belül akartam, de az ügyfélszolgálat szerint meg kell várni az átírást. Ezt nem kommentálta.

2017. jún. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor ki lett fizetve teljesen, akkor azonnal megtörént az óraállások leírása, lefotózása és mentünk az ügyvédszolgálatokhoz. Együtt és az érvényes adásvételi szerződéssel. Átírás a földhivatalban később történt.
2017. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!