CSOK igénylése ha az ingatlan bedőlt hiteles?
Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a kérdésem, van-e valakinek tapasztalata (és ha van mik), ha a kiszemelt ingatlan bedőlt hiteles. CSOK + KP-val fizetném az ingatlant, de az ingatlanos ijesztgeti az eladót, hogy a CSOK-ot visszadobja az ő hitelbankjuk... (mellesleg nagyon szeretném kizárni az ingatlanost az egészből, és ügyvéddel intézni a dolgokat). Bármi tapasztalat jöhet! Köszi =)2017. máj. 11. 19:21
1/4 anonim válasza:
Mi olyan házat vettünk, ami már végrehajtás alatt volt, de még nem árverezték. Volt kp, hitel és csok. Kp-val tehermentesítettük a házat, aztán jöhetett a hitel és a csok. Mivel idő kellett, amíg tiszta lett a tulajdoni lap, így kb két héttel tovább tartott az igénylés, de nem volt semmi gond. Bankban dolgozom, ezért mertem belevágni így az egész ügyletbe. Arra viszont készülj fel, hogy nem egy-két hét lesz az egész procedúra. Az adásvételibe inkább hosszabb fizetési határidőt hagyj magadnak. Sok álmatlan éjszakát és felesleges idegeskedést tudsz ezzel megspórolni magadnak.
2/4 anonim válasza:
Addig, amíg nincs végrehajtónál a hitel, hanem csak nem fizetés miatt felmondta a bank a hitelszerződést, semmi akadálya annak, hogy KP-val és CSOK-kal megvedd a házat.
Ha a tulajdoni lapon már végrehajtás alatt van a hitel, akkor nehezebb az ügy. Amennyiben nem elég az önerő a hitel és a végrehajtás töröltetésére, tehát kell hozzá hitel is, akkor első lépésként a tulajdoni lapot kell megmutatni a választott pénzintézetnek.
Én most csinálok egy ilyen ügyletet és a bankok közül csak az FHB volt hajlandó egy követeléskezelő cégnek utalni a vevő CSOK-ját, de azt mondták, náluk a végrehajtás sem probléma.
Légy óvatos, ha végrehajtóval kell egyezkedni.
3/4 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lapon elidegenítési és terhelési tilalom van a jogosult bank nevével. A kialkudott ár (tehát a kp+csok a részemről) nem takarja be a hitelt. Az eladó szeretne méltányosságra hivatkozva a bedőlt hitelével kapcsolatban "kedvezményt" igényelni.
2017. máj. 13. 09:44
4/4 anonim válasza:
Ebben az esetben először egy Vételi Szándéknyilatkozatot kell aláírni, azt az eladó adja be a bankjába és írja meg a méltányossági kérelmet. Ha a bank ezt követően kiad egy Elvi Hozzájáruló Nyilatkozatot arról, hogy kiadja a törlési engedélyt, ha X millió Ft beérkezik hozzá, akkor lehet Adásvételit kötni, de ha nem enged el a tartozásból, akkor az eladónak kell(ene) a különbözetet állni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!