Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet megvenni frekvent...

Hogyan lehet megvenni frekventált helyen lévő, jó árú lakást? Csak szerencsével?

Figyelt kérdés

Pl. nekem be van állítva a hirdetésfigyelő ingatlan.com-on, tehát emailt kapok ha feltesznek egy új általam keresett eladó lakást. De ha mondjuk már aznap felhívom a tulajt és 1-2 napon belül ajánlatot teszek akkor a tulajnak gyanús lesz hogy nem árulja-e túl olcsón a lakást ha már ilyen hamar elkelt és emelni fog az áron.

Ha meg nem hívom fel és várok napokat, vagy akár egy hetet, akkor elviszik az orrom elöl a lakást.

Mi a normális viselkedés ilyenkor?



2017. jan. 10. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem, ha aznap reggel hivod is fel a tulajt, addigra mar 15 ingatlanos capazott ra a lakasra. Felesleges tulkombinalni, felhivod, erdeklodsz, ha idokozben arat emelt, elgondolkozol hogy megeri-e meg ugy is, ha nem elkoszonsz, ha igen, targyalni kezdesz.


Masfelol, az ingatlan.com-on 90%-ban ingatlanosok hirdetnek (tehat a tulajjal maximum akkor talalkozol, amikor eloszor megnezed szemelyesen), nekik meg a gyors eladas az erdekuk, nem az arral valo bohockodas.

2017. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából hasonlóan jártunk, ezért írtam ki a kérdést, kb első nap felhívtuk az ingatlanost a hirdetés miatt, megnéztük, másnap tettünk rá ajánlatot, aztán ettől úgy megijedt a tulaj, aki szerintem nem számított rá hogy ilyen hamar akad vevő (amikor ott voltunk és rákérdeztünk a költözésre valami olyasmit mondott h tavasszal akar, mindez szeptemberben történt) hogy gondolkodási időt kért, aztán két hónappal később több mint 1 millióval többért újra felrakta a hirdetést...

Azért csak a tulajdonos dönt, akkor is ha ingatlanközvetítő által hirdetik a lakást. És akkor hol hirdetnek a tulajdonosok? Jófogáson?

2017. jan. 10. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha valaki igazán el akarja adni a lakását, akkor szerintem örül az érdeklődőknek.

Mi decemberben adtuk el két hét alatt a lakásunkat. Saját magunk is hirdettük és ingatlanosunk is volt. A két összeg eltérhetett egymástól, így szerződtünk. Magánszemélyként feltettük mi is mindenhová, próba-szerencse alapon.

Magasabb árról indítottunk, tapasztalt ingatlanosunk volt. Végül két vevőt versenyeztetett, így kihoztuk belőle a maximumot, de nem volt irreálisan magas, nem is ezt volt a célunk. Így mi is tovább tudtunk lépni és azonnal lefoglalózni egy nekünk tetszőt.

Az árak az egekben, amit nyertünk az eladáson, azt kiadtuk akkor, amikor nekünk kellett venni.

2017. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Nyugodtan hívd fel őket, a többség úgyis csali hirdetés lesz, vagy ingatlan iroda.

Az, hogy emelnek az áron, nem csoda. Pár évvel ezelőtt, még a válság idején mi is adtunk el ingatlant. Az ingatlanos rábeszélt, hogy alacsony áron hirdessük, mert ilyen a piac. Aztán rájöttünk, hogy sokkal többet ér, hetek alatt eladtuk vagy 20 %-kal drágábban. Az ingatlanosok gyors pénzt akarnak, próbálják a balekokat olcsó eladásra kényszeríteni.

2017. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most vettem lakást, én azonnal felhívtam a tulajt.

Az árakat azért lehet tudni, nagyon nem tolhatja fle a lakás árát, mert annyiért nem viszik el, méghogy 20%+, na ne vicceljünk már. A lakás 13.5 millió volt, 13.3-ra lealkudtam, többet egyszerűen nem lehetett.. inkább fizettem egy jó helyen levő jó lakásért párszázezerrel többet, semhogy addig húzzam, amíg elvigye más. Nem mindegy, hogy az ember a köv. évtizedeket hol éli.. Ismerősöm már maradt így le lakásról, hogy napokig húzta, és aztán eladták másnak. Megérte? hát nem.

2017. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hónapja vettem lakást ingatlanirodán keresztül. Akkor került fel pár napja, hívtam őket, másnap meg is néztem és mondtam hogy komolyan érdekel. Rengeteg érdeklődő volt közben is, utána is. Árajánlatot tettem gyorsan azt az 1%-ot amit kell foglalónak. Még utána is hívogatták őket, pedig a lakás lekerült már az iroda és a kereső oldaláról is. 22,5-ről 22-re alkudtam le. örültek neki mert kp-s, egybe kifizetve, nem kellett bankkal bajlódni. Lehet alkudhattam volna még egy keveset, de azóta se látok fent olyan helyen olyan lakást. Lépni kell azonnal.
2017. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!