Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyenkor mi a helyzet?

Ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Ha valaki testvérével együtt megörökli szülei ingatlanát, és a testvére el akarja adni részét, de ő nem, mit lehet ebben az esetben tenni? Kivásárolni nem akarja vagy nem tudja.
2016. dec. 19. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Semmi. Patthelyzet.

Az egyik ugyan eladhatja a saját részét, de a kutya nem veszi meg lakottan vagy osztatlan közös tulajdonnal. Ha valami csoda folytán mégis valaki megvenné nyomott áron, akkor a másik él az elővásárlási jogával és megszerzi óccsóér. Lehet, hogy épp erre hajt.

A viszonyok ilyenkor szoktak megromlani.

Ilyenkor oda az örökség, marad a civakodás.

Azt még lehet csinálni, hogyha minden veszve, kiszereled a mozdítható, értékesíthető elemeket és eladod (parketta, cserép, gépészet. Így talán 1 miskából ki leget nyerni húszezret.

2016. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

A testvér megpróbálhatja eladni a saját részét valakinek, de nagy eséllyel nem talál senkit, aki megvenné, legfeljebb akkor, ha mélyen áron alul elkótyavetyéli.


Lehet a bíróságnál kérni a közös tulajdon megszüntetését. Ha az eljárás keretében a tulajdonostársak nem tudnak megegyezni, akkor a biróság elrendelheti a kényszerértékesítést vagy árverést. Másik opció a közös tulajdon fizikai megosztása, de ez egy ház vagy lakás eseteben általában nem járható út.


Persze ez utóbbit célszerű elkerülni, nemcsak azért, mert így alacsonyabb ár érhető el és így mindkét tulajdonostárs rosszul jár, hanem azért is, mert nagy eséllyel egy életre szétcseszi s testvéri kapcsolatot.


A gyakorlatban minden érintett akkor jár a legjobban, ha valahogy megegyeztek.

2016. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

A tapasztalatok azt mutatják, hogy a bíróság nem szokott beleavatkozni a tulajdonviszonyokba, hacsak nem feltétlenül indokolt, mint pl. válás gyerekkel.

Ilyen esetben kényszerértékesítésnek az esélye 0.

2016. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
100%
Ha fizikailag megosztható az ingatlan, akkor el lehet adni a felét. Ha nem, akkor is elvben, de az nehézkes. Szóval valakinek engednie kell. Az nem derül ki, hogy ki lakik benne, vagy akar-e valaki bent lakni. Lehet, hogy aki el akarja adni (gondolom, ő nem akar bent lakni), neki az is jó, ha a másik fizet egy havi többlethasználati díjat.
2016. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell egyezni, nincs más megoldás. Ki használja az ingatlant?
2016. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyelőre (szerencsére) nem aktuális a dolog, csak tájékozódni szerettem volna a lehetőségekről. Valakitől azt hallottam, hogy kötelezhető a tulajdonrésze eladására az is, aki meg akarja tartani az örökségét. Kicsit furcsálltam ezt, ezek szerint nem alaptalanul.
2016. dec. 20. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!