Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagy polgári típusú lakásban...

Nagy polgári típusú lakásban milyen élni?

Figyelt kérdés
Még ideg óráig voltam ilyen ingatlanban de még egy éjszakát sem töltöttem ilyen típusú épületben. Szóval milyen az élet egy ilyen ingatlanba, mennyire hallatszik át a szomszédok zaja az újabb tégla vagy panelokhoz képest, meg úgy általában mik az előnyei a hátrányai más típusokhoz képest?

2016. nov. 18. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én annyit tudok hozzáfűzni,hogy nyáron hűvös :) meg télen is....
2016. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

költségosztós panelban laktam egy pár évet, az is k*szott hűvös volt télen :(


a zajviszonyok milyenek voltak? ez érdekelne legeslegjobban

2016. nov. 18. 17:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én olyanban nőttem fel. Hatalmas szobák, egymásba nyílnak, nűlunk kettő teljesen összenyitható volt, együtt kb 55 m2. Kb. 70 centi vastag falak, semmi nem hallatszott át. Ha szólni akartunk egymásnak, akkor át kellett menni, mert a 3. szobába vagy a konyhába már nem hallatszott. A konyha is nagy volt, és mellette egy kis szoba, amit eredetileg cselédszobának használtak.

Én szerettem ott lakni. Télen gyerekkoromban cserépkályhával fűtöttünk, később a hatvanas években szereltettünk gázkonvektorokat. De a cserépkályhák is megmaradtak kiegészítő fűtésnek, én nagyon szerettem.

Hátránya, hogy magas a rezsije, mert nagy a belmagasság, és nagyok a szobák, de klíma viszont nem kell bele, garantáltan nem melegszik fel. Télen a hőt jól tartotta, nem könnyen hűltek ki a szobák.

2016. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ! amiről te beszélsz az ilyen 100 m^2 körüli kategória lehet ha jól gondolom :)

amiket én nézek azok sajnos jóval kisebbek, a konyhák általában kifejezetten kicsik, de általában csak 1 szoba van benne és az a félelmem, hogy nem az eredeti 70centis falak vannak, hanem utólag lett odaépítve valami, amikor szétszeparálták az olyan nagyobb lakásokat, mint amilyenben te is felnőttél..

akkor a szomszédoktól felülről vagy falszomszédtól tv meg ordibálás nem nagyon jött át, esetleg székhúzogatás ?

2016. nov. 18. 22:54
 5/14 zgyzgy ***** válasza:
100%

Az áthallás itt is meg van. Ez attól függ, hogy vékony válaszfal, vagy pedig vastag teherhordó fal választ el a szomszédtól. Szerencse kérdése.

Nyáron valóban kevésbé melegszik át, de ez függ attól is, hogy a belvárosban élsz, vagy zöldebb környezetben van a ház.

Télen nehezebb kifűteni a nagyobb belmagasság miatt, de modern nyílászárókkal jobb a helyzet.

A hangulata mindenképp jobb a panelénál.

2016. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne nagy polgári lakást kérdezz, ha garzont keresel.

A volt nagypolgári lakásokból 2-3-4 kis lakást választottak le jellemzően. Az eredeti 120-250-mégtöbb m2 lakások között jó volt a hangszigetelés, az utólagos leválasztásoknál pedig a beszédet áthallani. Természetesen az utólagos cikkcakkos leválasztás miatt a villany, víz gázvezetékek is teljes káosz.

Egy bp-8 polgári lakás árából budai házat veszel... Egy sötét garzon árából meg világos 2 szobás panelt

2016. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de alapból vastag fal választotta el a lakásokat kivétel nélkül és csak az utólag szétszeparáltaknál van ez a probléma, amik ilyen 40-50 nm alattiak és jellemzően egy szobájuk van, nem?
2016. nov. 18. 23:34
 8/14 A kérdező kommentje:
6-os: néztem paneleket, olyan durván felment az áruk, hogy drágábbak mint egy nagy polgári garzon, de akkor szerinted semmi értelme a nagypolgári garzonnak, mert simán áthallani mindent? én még sosem jártam ilyenben csakis kizárólag bazinagy nagypolgáriban
2016. nov. 18. 23:37
 9/14 zgyzgy ***** válasza:
100%

Sokszor eredetileg is beterveztek egy-két vékony falat két lakás közé, hogy spóroljon az építtető. Sok ilyet láttam. A régi világban sem volt minden tökéletes.

Szerencse kérdése, hogy milyet fogsz ki.

2016. nov. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és nem lehet ezt ellenőrizni valahogy vásárlás előtt?
2016. nov. 19. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!