Az önkormányzati lakások miért olyan olcsók? Miért
kerülnek eladáskor nagyon kedvező árba? Van valami
hátulütő ilyenkor?
Figyelt kérdés
Nagyon sok hirdetésénél láttam már nagyon szép lakásokat Budapesten, pár millióért. A közös bennük, hogy mindnél ott van, hogy önkormányzati. Ez mit jelent pontosan? Mi van ha veszek egy ilyen lakást? Miért ilyen olcsó a vételáruk ezeknek? Mi a hátulütő a dologban, vagy a hátrány? Ezer köszi a válaszokat.
Valószínűsítem, hogy csak a bérleti jogot árulják!
2016. aug. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Lehet valami abban, amit az első ír. Anyósom pont a minap mesélte, hogy a házukban árulnak egy önkormányzati lakást 40 millióért...
2016. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Mivel önkormányzati, ez a tulajdoni lapján rajta van, hiába fizeted ki az árát, soha nem írnak róla szerződést, soha nem kerül a nevedre. Nem leszel tulajdonos, hiába fizetsz, azaz csalás.
2016. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Ez olyan, mint pl. a Mocsárosban a valamikori bolgárkertészek pici házainak adás-vétele. A terület a főváros tulajdona, soha nem lesz tulajdonos, aki a kulipintyót "megvette". Nincs se szerződés, se földhivatal, se NAV. Amikor megjelent a hatóság, hiába tiltakoztak, hogy azt ők megvették, hivatalosan nem voltak tulajdonosok, kidobták őket. Tulajdonjogot csak tulajdonostól lehet szerezni, szabályos körülmények között!
2016. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Ezek bérlakások. Főbérlet, nem albérlet. Tulajdonos az önkormányzat, de (elméletileg) nem tehetnek ki belőle, mint az albérletből (kivéve ha pl. nem fizetsz, vagy nem rendeltetésszerűen használod, stb.).
Viszont a bérleti jog megvásárlása után itt is fizetned kell bérleti díjat havonta, ami bár kevesebb, mint az albérleti díj, de saját ház, lakás esetén ilyen költség nincs.
Szóval amit nyersz a réven, elveszted a vámon. Hosszú távon rengeteg bérleti díjat fogsz kifizetni, de nem lesz a tied, és nem örökölhetik tőled.
2016. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
"Mivel önkormányzati, ez a tulajdoni lapján rajta van, hiába fizeted ki az árát, soha nem írnak róla szerződést, soha nem kerül a nevedre. Nem leszel tulajdonos, hiába fizetsz, azaz csalás."
A bérleti jog megvételével miért lennél tulajdonos?
De ez attól még nem csalás!
2016. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 xswerdy válasza:
A bérleti jog akkor ér valamit, ha utána a bérleti díj a piaci alatt van. Az önkormányzati lakások ilyenek. Ugyanakkor az önkormányzatok általában nem járulnak hozzá a bérleti jog adásvételéhez. Ugyanakkor általában lehetséges a bérleti jogot elcserélni egy öröklakásra, akár értékkülönbözet megtérítésével. Ilyenkor egy nagyon ki értékű lakást szoktak fiktiven cserélni a bérleti jogra. Elég zűrös ügyletek. Gondolom erre írta valaki fent, hogy csalás.
2016. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Ilyen lákst nem szabad " venni" valóban csalás. Engem kirakott az önkormányzat az un. Hármas csalas miatt.bárki bejelent a házból megvizsgaljak hogy szerezted a hármas cseréval érvenytelenitik és visszaszáll az önkormányzatra
2016. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Régen (még a rendszerváltás előtt) is volt ilyen akkor hivatalosan is lehetett értékesíteni a bérleti jogot!
Annyi a változás, hogy ma már az önkormányzati lakáscélú bérlemények bérleti joga hivatalosan (a tulajdonos önkormányzat tudtával) nem értékesíthető.
A nem lakás célú bérleményeknél (üzlet, iroda, stb) hivatalosan is létezik, tehát a tulajdonos is jóváhagyja.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!