Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek a mobilházról?

Mi a véleményetek a mobilházról?

Figyelt kérdés
Igazából számomra új a téma úgyhogy minden érdekelne. CSOK-ot igénybe lehetne venni a vásárlásához? Ha veszünk egy ilyet ugyanúgy illetéket kellene fizetnünk? Közművesítés, fűtés hogyan működik? Minden előnye, hátránya érdekelne. :)

2016. máj. 18. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ástam túl mélyre, amit tudok és gondolok róla leírom.

Egy jó mobil ház 3 milliótól kezdődik, és tedd össze a kezed, ha három millióért jót tudsz venni. Ezek többségét Angliából hozzák. Ott nincs tél, van de mégse olyan. Ezért ezek a házak 3 évszakosak, így feltétlen téliesített kell, dupla üvegezésű stb...

Gázfűtéses jobb, mert az az elektromos kandallós szerintem nem fűti fel túl jól az egészet. Közművesített telekre kell betenni, de ennek is vannak szabályai. Azt is úgy tudom, hogy CSOK-ot nem adnak rá. Mivel nem számít rendes háznak. Ezért persze kevesebb jogszabály van rá.

Illetve nincs értéke, egy téglaház ház lesz 100 év múlva is, gondolva a gyerekekre. Ez rozsdásodik, nyű elfele. Mint egy autó, azt is megeszi az idő vasfoga előbb utóbb.

Voltam már megnézni élőben a debreceni telepen őket. A berendezés régies így én felújítanám egyből, ugyan kinek mi, de én simán egy millát még rá tudnék dobni. Tapéták, matracok, fürdőt, hisz apró a zuhany bennük és az a kis ajtós megoldás amiket láttam azok nekem klausztrofóbiát idéznek elő. A konyha... ugyanis a legtöbben kis hűtő van. A nagyobbnak helyet kell csinálni, így a munkafelület csökken. Itt van a mosógép is, ez is ilyen angol szokás. De fürdőben nem lesz neki hely. Aztán új gáztűzhely. Tárolókat szerelni, de van akinek nincs sok holmija.

Lehet teljes hülyeséget mondok, de én úgy tudom CSOKot 3 gyerekesek vehetnek fel, így gondolom vannak gyerekek is. Hát na gyerekneveléshez biztos hogy kevés a hely bennük. Ha idősebbek akkor rendben van, de mikor kicsik a sok kinőtt ruha, gyerekjáték halma. Ezeknek mind búcsút kell mondani. Én szívesen élnék egyben, de ha belegondolok, a pénzem elveszne belőle.

2016. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább felújítandó régebbi parasztházat, lehetőleg téglából épültet. Abból pazar házat lehet felújítani, szigetelve és nem olyan, hogy megfordulni se tudsz benne.
2016. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Angliában minden ablak és ajtó üvege szimpla, mert mínusz 10 fok télen ott soha nincs, eső annál több. Házakat nem is szigetelik, minek.
2016. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!