Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen költségekkel kell...

Milyen költségekkel kell számolni telek vagy házvásárlásnál az ingatlanáron túl?

Figyelt kérdés
Van átiratási költség, vagy bármi? Gobdolom igen, de mik és milyen öszegekkel kell számolni?
2016. máj. 8. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ügyvéd cca. 50ezer, földhivatali ügyintézés 6500. Ha nem kapsz használatbavételit x. időn belül, talán 4% illetéket kell fizetned.
2016. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, találtam egy olyat, hogy telekvásárlásnál, ha 4 éven belül elkezdjük az építkezést, akkor nem kell a 4%-ot befizetni.

Mi van abban az esetben, ha telekként van meghirdetve a kiszemelt porta, de van rajta egy bontandó ház? Ilyenkor van olyan opció, hogy valóban telket vásárolok és nem pedig egy házat?

2016. máj. 8. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Mi telket vettünk. Szerintem az számít, hogy a tulajdoni lapon mi szerepel.

2016. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!