Meg lehet így venni egy félig beépitett tetőterű házat?
A ház amit meg akarunk venni, áll egy lenti szintből (garázs, előtér,tusoló wc, kazánhelyiség, mosókonyha,tároló,ha számolják az ebből földből kiálló,fütött részt akkor kb 11 nm) lakószintből (nappali,2 szoba,fürdő,konhya spájz,fürdő 85 nm) és egy félig beépitett tetőtérből ahol 1 szoba van kész ( 15 nm) és van egy előkészitett, 2 ablakkal,árammal ellátott kb 20 nm-es helyiség,ami szigetelés,falazás,gáz/radiátor beszerelés, padló lerakás után lakható lesz.
Tulajdoni lapon csak annyi szerepel, hogy telek+ház 800x nm. A ház eredeti tervei nincsenek meg.Eladó szerint,mivel a kömüves férje épitette,elmondása szerint ilyen sablon terv alapján készült a ház, amin szerepelt a tetőtér beépítés lehetősége.
Ilyen esetben mi megvehetjük nyugodt szívvel így a házat, vagy kéne valamit engedélyeztetni mindenképp, vagy bejegyeztetni, vagy a későbbiekben ha azt a helyiséget be akarjuk fejezni,akkor lehet e gondunk ebből?...CSOK-ot is vennénk rá igénybe.
Azért fura mert a hirdetésben is csak 85 nm szerepelt,hogy 120-ra bővithető, illetve alaprajz nélkül.
Az a baj,azt mondják,hogy a 80-as években nagyon nehéz volt anyagokhoz jutni így volt hogy használt gerendát kellett használni,ilyesmi.Ezt nem (csak) ők mondták, az ács sógorom is.
Azonban arról se vagyok meggyőzve hogy ami manapság eladásra készül, nincs szarrá spórolva,lopva :(
Áll, és ennek is örülünk, minek után egy közfal kibontása közben leszakadt a födém, mert aranybogaraim arra is terheltek "gerendát", ami ebben az esetben mindenféle szedett-vedett fa volt. Nem azért vokt ez, mert nem volt alapanyag, hanem mert spóroltak, megoldották okosban. A szobák közti közfalak alapja például szuper betongerendák, ha azt a mennyezethez használták volna... A szüleim is a 80-as években épültek, mégis volt minden, ami kellett. Ez csak duma. Nem is keresték, csak legyen valahogyan... De nem csak saját tapasztalat ez egyébként. Mások is futottak már bele csúnya dolgokba, ismerősöméknél pl álbetonkoszorú volt. Ezt azután közölte a szomszéd kőműves, aki építette egyébként, miután egy ablakbontás után leszakadt a tető negyede... Jah hát ez így volt szokás kisfiam, így negyed annyi beton se kellett, és ha nem piszkáltátok volna az ablakot, kibírt volna még 40 évet az.... Tovább is van mondjam még?
Egyébként a végeredmény jó lesz nálunk, csak másfélszer annyiba fog kerülni, és kétszer annyi időbe mint gondoltuk.
Típusterv.
A nyolcvanas években a legtöbb ház típusterv alapján épült.
Mi is akkor építkeztünk, mi is típustervet vettünk.
Nem hiszem, hogy én is elő tudnám kapni a házunk terveit, vagy akár a lakhatási engedélyt, ami akkoriban minden ház átadásakor kötelező volt. Akkoriban a legtöbb ház szocpolos volt és OTP-s (3,5%-os kamattal)
Igaz, hogy sokszor nehéz volt anyagokhoz jutni, de nem volt lehetetlen. Csak nem volt olyan nagy választék, mint mostanában.
A hirdetésekben pedig a legtöbb ház alaprajz nélkül, vagy csak az eladó (ingatlanos) által készített "alaprajz"-zal van fenn (a gyerekemék kb 1 éve nézik a hirdetéseket és jó pár házat is megnéztek. Sokszor az "alaprajz" csak egy nagyjábóli skicc)
Ha valóban szakember nézi meg a házat, nincs olyan, hogy a vakolat mindent eltakar. Volt olyan ház, amit megnézettek a gyerekemék kőműves után statikussal is és (minő meglepő) a statikus is ugyanazokat mondta, mint a kőműves. (pedig remek vakolat volt a házon)
Az építési szabályok (mit kell engedélyeztetni, mit csak bejelenteni) pedig sokszor változnak.
Ha ennyire aggaszt a dolog, menj be az illetékes építésügyi hatóságra és kérdezz rá a téged érdeklő dolgokra. Lehet, még a lakhatásiról meg is mondják neked, hogy mire adták ki (hány szoba, stb), esetleg még a típustervet is meg tudja mutatni neked. (mellesleg, ha ki van alakítva a szoba helye, a kutya se fogja tudni, ha megcsináltatod)
N megkaptuk a tulaj számát. Azt mondja, hogy amikor megépült a ház,akkor már benne volt az ablak a kész épületben
lépcsőház is kész volt.
Csak el volt zárva pár évre és amikor nőttek a fiúk akkor nyitották fel
de megadta az épitész számát is aki tervezte a házat
de ő is azt mondta neki hogy igen igy volt tervezve,hogy második ütemtervben épül be a tetőtér.
szóval végülis ez tiszta ügynek tűnik (mivel engedélyeztetni csak akkor kell ha a homlokzaton vagy a tetőn változtatásokat eszközölnek)
Ezen nem kell nagyon agyalni akkor szerintem
jöhet az ajánlattétel (húúúúú)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!