Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol van olyan internetes...

Hol van olyan internetes oldal, ahol ki tudom kalkulálni a lakásom eladása után mennyit adózom, és mi maradhat nálam?

Figyelt kérdés

2015. nov. 11. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
2015. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
bármit írok 0 Ft adót ír... elég érthetetlen.
2015. nov. 11. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam, gyönyörűen számolja az adót, ha van adóköteles jövedelem.
2015. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha drágábbat adsz el és olcsóbbat veszel, sőt még ingatlanos cégnek is fizettél, akkor nincs adóköteles jövedelem.
2015. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Whispering Tree válasza:

Az SZJA-nal 2 alapfogalamat érdemes elkülöníteni:

1. Bevétel

2. Jövedelem


Sosem a bevétel, hanem a jövedelem adóköteles. Ezért minden bevételnek a jövedelemtartalmát kell vizsgálni.


A lakóingatlanok eladásának adózása kicsit speciálisabb. A vétel után ugyanis viszonylag gyorsan, 5 év alatt elérik "elfogy" a bevétel jövedelemtartalma, ezért nem adóköteles, és valószínűleg ezért ír 0-át a NAV adókalkulátora is.


Érdemes felmenned az njt.hu oldalra, és ott rákeresned az 1995. évi 117. törvényre (SZJA) és azon belül a 66.§-t olvasnod. Az "értékcsökkenés" ezen belül a (6) bekezdésben van. Viszonylag érthető átlagember számára is, szerintem ha elolvasod, minden világos lesz.

2015. nov. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10 évig volt örökségként a birtokomban egy ház, benne laktam, de romos volt. Eladtam telekárban, egy éven belül kellett volna venni másik házat vagy lakást, de másfél hónappal később megvolt, kisebb és olcsóbb. Nem kellett fizetni.
2015. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért mégis nehezen hihető hogy eladom 20m-ért a lakásom és nem kell egy petákot sem fizessek adóba? :)

Lehet csak én vagyok hitetlen.

2015. nov. 13. 13:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi olyan hihetetlen azon, hogy a törvény leginkább csak az ingatlanokat "hivatásszerűen" adókat-vevőket bünteti?


Ha legalább 5 évig tartottad, akkor eleget befizettél már így is ingatlanadó címén, nem kérik tőled pluszban ezt is.

Vagy ha drágábban vetted, mint amennyiért eladtad. Miért büntetnének még azzal is hogy adózz a semmi után?


Azoknak kell fizetni, akik megveszik, felújítják, tovább adják jóval drágábban.

Vagy ha örököltek és a becsült ár felett megy el 5 éven belül.

...stb.

2015. nov. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régebben örökösödési illetéket is kellett fizetni, nem is keveset. Ezek után a házak után sem kell fizetni.
2015. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!