Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szocpolos ház vásárlása...

Szocpolos ház vásárlása esetén mi történik, ha az eladó nem fizeti ki vissza a szocpol összegét?

Figyelt kérdés
Szeretnénk vásárolni egy lakóházat viszont kiderült a házat szocpol jelzálog terheli. Tudom, hogy meg lehet venni így is a házat, viszont az eladónak igazolnia kell, hogy a ház eladásából az összeget egy új lakásra fordította. Mikre kell itt figyelni?
2015. jún. 22. 16:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetesen ha egyben visszafizeti semmi gond, de nem szeretnénk semmit a véletlenre bízni...az érdekelne mi van ha nem fizeti vissza?
2015. jún. 22. 17:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Addig nem kötök velük szerződést és nem fizetek egy fillért sem, amíg a tulajdoni lapon nincs törölve minden tartozás, beleértve a szoc.pol miatti jelzálogot.

Ezt egy jó ügyvéddel kell intézni.

2015. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Nos az a helyzet, hogy az eladó az eladott ház árából vagy a foglalóból tudná rendezni a tartozását és törölni a jelzálogot, de ugye ekkor már van adásvételi szerződés is.. így ezt nem tudjuk megoldani..
2015. jún. 22. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Így is meglehet oldani. Csak olyan ügyvédet keress, aki végigjátssza a dolgot. Én is úgy adtam el a lakásom, hogy volt rajta jelzálog, amit a vételárból fizettem ki. A vevő pedig hitelt vett fel erre. A Bank a vevőnek nem adta oda a pénzt, hanem az én bankomhoz utalta. Az ügyvéd ezután intézte a jelzálog törlést.
2015. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!