Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nektek hogyan sikerült megvenn...

Nektek hogyan sikerült megvennetek a házatokat? Külső segítség, örökség stb

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok még, most leszek nyáron 23, de már 2 éve foglalkoztat ez, és én is szeretnék panel után külön házat. Hiába dolgozok, úgy érzem erre fog elmenni a fiatal korom, szinte minden pénzem elrakom, mert itthon segítségképp adnak enni, nem kérnek pénzt, de mégis évekig kell gyűjtenem.
2015. jún. 14. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
9A szülők vettek egy ócska parasztházat potom pénzért nekem itt falun. Kicsit ki pofozták. Majd évek múlva egy baleknak jó áron eladtam. Kaptam érte majd nem 5 millát. E közben örököltem egy telket egy 30m2 es kis vityilóval amit rendbe raktam toldottam hozzá még a pénzemből és kész . Tehát önerővel szülői segítség hílyán a béka segge alatt lennék. Ajánlom nézz egy pasit akinek van háza (véletlenül) ess teherbe és kész. A legtöbb nő ezt tenné.
2015. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Attól függ hol szeretnéd a házat vásárolni,mert árban óriási eltérések vannak településenként.Amúgy sajnos jól érzed,ha csak 12-18 millás házat is veszel,gürizhetsz érte jó sokáig.Isten hozott magyarországon... :-( De legalább a devizahitelt már nem szívod meg...
2015. jún. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy srác vagyok :D
2015. jún. 14. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt némi szülői segítségem is,de jól is vettem és adtam el az ingatlanokat.A nagyszüleimtől örököltem anno 900e-t,amit nem költöttem el.Aztán apám felejánlotta,hogy vegyem meg az önkormányzati lakását(akkor volt ,hogy az önkormányzat "potom" pénzért eladta a lakásokat),és beköltözik egy kisebbe(mert alig tartózkodik otthon),és a maradékot ideadja.Engem pont akkor rúgtak ki a munkahelyemről,ahol kaptam 500e végkielégítést,amiből kifizettem apám lakását.Azt eladtuk,így hozzájutottam még 1.5 millióhoz,így összesen van 2.4 M-em.Ebből + hitelből vettem életem első lakását 2003-ban ,egy 19 nm-es kislakást az Andrássy úton,kicsit sötét volt,de az enyém és mivel 4,8 m volt a belmagasság volt normális állógalériám.A lakás 3,7 millióba került.Ezt adtam el 3 évre rá mint ahogy vettem 6.4 M és vettem egy családi házat 2006-ban ami ikerház volt kicsi kerttel,de 80 nm-es lakóterülettel, a pénzemből + hitelből 11,5 M-ért.Ezt felújítottuk A háznak nem voltak túl jó paraméterei,hiányzott nekünk 1-2 dolog belőle és most eladtuk 13M -ért,amiből kifizettem a hitelt,mert viszonylag magas lett és szerettünk volna önálló családi házat.Így maradt 5.5 M meg a megtakarított pénzünk.Most úgy néz ki,nagy nehézségek árán(sok tulaj,van idős is ,és van aki külföldi,végrehajtás is van rajta 1 tulajdonosnál)veszünk egy jó állapotú de felújításra szoruló régi kockaházat(80nm)- 2x akkora telkekkel mint ami az előző volt- ,melléképülettel,jobb környéken 7M forintért,ami megtakarított pénzünkkel együtt megvan,tehát ki tudjuk fizetni,így csak a felújításra kell némi pénz felvennünk.Minkét ház(amit eladtunk és venni szeretnénk) Pest agglomerációjában van (Budapest táblától 10 km)Ha sikerül megvennünk,innen már nem szeretnénk költözni,de a felújítás után( ahogy mi szeretnénk,hogy kinézzen) 2-3 M-val kb. többet kapnánk érte.Úgyhogy,nálam volt összességében minden,egy kis szülői segítség,szerencse,hitel,és kockázat is.
2015. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja,37 éves vagyok/N
2015. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En `25 vagyok, a ferjem 27. Iden sikerult lakast vennunk Wekerlen (ez jocskan egy videki haz araban van, 14M). En 18, a ferjem 19 eves kora ota rakja a lakaskasszat, en az osztondijaimbol, o az arvaellatasiabol kezdte, most mar rendes fizetesunk van. Neki a szulei nem elnek (orokseg volt, de tartozasok lettek fizetve, csak a butorok maradtak). Az enyemek kulfoldon elnek, nem segitettek, bar nem is kertuk soha. 19 eves korom ota lakunk egyutt, 3 evet kulfoldon dolgoztunk, atlagosan napi 12 oraban, heti egy off-al. A kint osszegyujtott penz (kb. 10 millio), a lakastakarek es hozza a hitel (kb. 5 millio), eleg volt, hogy vegyunk egy lakast. Most annyi hiteltorlesztot fizetunk, amennyi az alberleti dij fele volt (kulfoldi letunk alatt is fizettunk egy Pesti lakast), igy boven tudtunk megint lakastakerkot nyitni. Bizunk abba, hogy par ev mulva tudunk venni egy masik kislakast, amit kiadnank. Szoval mi dolgoztunk es tanultunk kemenyen, de ketten voltunk. Egyedul nem ment volna, azt tudjuk! Sajnalom kerdezo, tudom, hogy eleg kilatastalan tud lenni a helyzet, mert a hugomek se tudnak lepni (vagyis lepnek kulfoldre, ha a parja befejezte az egyetemet).
2015. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Én 20 évig lombikbébiztem a feleségemmel, és az első három TB támogatottat még számtalan saját finanszírzású követte szerte az országban. Eközben szerintem 2 fullos családi ház árát elköltöttük egészségügyi szolgáltatásra és hormonra, gyógyszerre.

Most 6 éves a gyerek, és 3 éves volt, mire házat tudtam venni, én meg 48 éves voltam.

Mondjuk addigra megtanultam nemcsak pénzt keresni, de beosztani is.

2015. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy srác vagy még lehet pénzes pasid. Miért lenne ez gond a mai világban?
2015. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jo neked hogy van hol laknod ingyen. Masnak ez se jut.


Nekem pl nincs hazam/lakasom, es a szuleimnek sincs, magas vernyomason meg cukron kivul mast nem fogok orokolni.

Nem en lakom a szuleimnel, hanem a szulo nalam, mert nyugdijbol nem lehet lakbert fizetni.

A sajat lakas alom marad..

2015. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!