Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor vagyok köteles átadni...

Mikor vagyok köteles átadni az ingatlanomat a vevőknek?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapja húzódik a házunk eladása, a vevőink állítólag a bankkal a héten szerződést tudnak végre kötni és onnan 3 munkanap a hitelük folyósítása (ügyvédi letéti számlára..onnan még 1 munkanap legalább továbbutalni nekünk szerintem). Az önrészüket akkor fizetik, ha a bankkal szerződnek és azok kiadják a hiteligérvényt, szóval azt is ezek alapján elvileg e-héten. A kérdésem az, hogy nekem mikor kötelességem átadnom az ingatlant? Én úgy gondolom, hogy csak akkor mikor a teljes összeg a tulajdonomba került. Viszont február 1-el a vevőinknek el kell hagyniuk az albérletüket, és én kételkedem abban, hogy a teljes folyósítás meglesz a héten. Ilyenkor csak az én jófejségemen múlik, hogy mondjuk ha megvan a hiteligérvény és fizetik az önrészt, akkor átadhatom az ingatlant? Vagy nem tanácsos? Mert mondjuk még közben is elhúzódhat a dolog és mondjuk a bank 1 hónapig fog még ülni a pénzen, míg a vevőink vígan élvezik az ingatlanom használatát? Köszönök minden segítséget!

2015. jan. 26. 08:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Amikor Te már számolod a pénzedet, akkor írod csak alá nekik azt a nyilatkozatot, amelyben engedményezed a lakás földhivatali átírását. Ekkor van a birtokbavétel és átadás.

Sajnos előbb nem lesz lakása!!

2015. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszi mindenkinek így lesz. Ügyvédi letétben van a földhivatli bejegyzésről szóló nyilatkozat és a pénz is ügyvédi letéti számlára kerül. De a hitelszerződést még mindig nem kötötték meg és a bank behívta holnap délelőttre valami egyeztetésre őket, pedig pénteken azt mondták, hogy már csak közjegyzőt kell keresni és minden mehet. Ez megy hetek óta és kezd elfogyni a türelmünk. Úgy tűnik, hogy a második házat fogják emiatt eladni előlünk, amit kinéztünk.
2015. jan. 27. 16:43
 13/13 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom vevőt keresel és nem barátokat.

Régen a szüleim is eladtak egy örökölt házat. A lakóknak még nem volt kezükben a teljes pénz , de már nem volt hova menniük, ezért szívességi alapon megengedték hogy beleköltözhetnek. Mégsem engedték őket az utcára. Aztán teltek a hetek, hónapok és a piszkos anyagiakról nem esett szó. Amikor fel lettel szólítva hogy vagy fizessék ki vagy menjenek ki a házból még nekik állt feljebb. A rendőrség is minket vett elő zaklatásért. Nagyon nehezen sikerült megszabadulni tőlük és eladni normális vevőnek a házat.

Ez jó tapasztalat volt hogy nem szabad mosolyogni és haverkodni amikor nagy értékekről van szó. Ha megengeded hogy beköltözzenek mégis, ügyvéddel írass előtte egy papírt. Később még nagyon jól jöhet. De csak akkor engedd őket hamarabb beköltözni ha aláírják. Ha nem , akkor láthatod hogy csalók is lehetnek, vagy nem veszik komolyan a jogaid. Ha már benn vannak a házban hiába mész oda különféle papírokkal.

2015. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!