Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor vagyok köteles átadni...

Mikor vagyok köteles átadni az ingatlanomat a vevőknek?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hónapja húzódik a házunk eladása, a vevőink állítólag a bankkal a héten szerződést tudnak végre kötni és onnan 3 munkanap a hitelük folyósítása (ügyvédi letéti számlára..onnan még 1 munkanap legalább továbbutalni nekünk szerintem). Az önrészüket akkor fizetik, ha a bankkal szerződnek és azok kiadják a hiteligérvényt, szóval azt is ezek alapján elvileg e-héten. A kérdésem az, hogy nekem mikor kötelességem átadnom az ingatlant? Én úgy gondolom, hogy csak akkor mikor a teljes összeg a tulajdonomba került. Viszont február 1-el a vevőinknek el kell hagyniuk az albérletüket, és én kételkedem abban, hogy a teljes folyósítás meglesz a héten. Ilyenkor csak az én jófejségemen múlik, hogy mondjuk ha megvan a hiteligérvény és fizetik az önrészt, akkor átadhatom az ingatlant? Vagy nem tanácsos? Mert mondjuk még közben is elhúzódhat a dolog és mondjuk a bank 1 hónapig fog még ülni a pénzen, míg a vevőink vígan élvezik az ingatlanom használatát? Köszönök minden segítséget!

2015. jan. 26. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerződésetek nincs??? Abban ezt mind tisztázni kéne!

Természetesen csak akkor kell átadnod az ingatlant, ha a teljes vételárat megfizették. Itt nem kell jófejeskedni. Ez üzlet. Nem barátokat keresel. Egyébként a hitelen kívüli részt már meg kellett volna fizetniük neked előleg és foglaló címén. Mert így semmi sem köti őket. Akár be is nyöghetik, hogy mégsem veszik meg.

Szóval irány az ügyvéd és egy normális adás-vételi szerződés.

2015. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez elvileg az ügyvéd által készített adásvételiben le van tisztázva. Ha nem, akkor nem volt elég alapos az ügyvéd.
2015. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor eladtam a éllakásomat, a vevővel megbeszéltem, hogy a szerződést az én ügyvédem készíti. Az előleget nála helyezték letétbe. Az ügyvédem kért és kapott a banktól egy ígérvényt, hogy mennyi hitelt folyósítanak a vevő részére és azt mikor folyósítják. Így nem volt sem vita, sem egyéb tisztázatlan dolog. A Bank és a vevő részére az én ügyvédem kérte ki a tulajdoni lapot, igazolva, hogy a lakás tehermentes és átírható.
2015. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kicsit bonyolult az ügy és nem akartam részletezni. Van adásvételi, és foglalót is fizettek (ezt szerződésen kívül).

Az adásvételiben van egy rész.. "Annak birtokába a vételár teljes kifizetése napján lépnek és a birtokba lépéstől kezdődően viselik az ingatlan terheit, a kárveszélyt, élvezik hasznait". Szóval akkor az legyen az ő baja, hogy februártól hová megy, ha nem leszek teljesen kifizetve? Csak én nekik se akarok rosszat, de magamnak főleg nem és már így is elég rossz és az ő hibájukból húzódott el ennyire a dolog.

2015. jan. 26. 09:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamit csak ír róla a szerződés?

Ha ezt a részt nem szabályozza, akkor mondjuk csinálhattok egy kiegészítő szerződést, hogy ha mondjuk február 7-ig nem rendeződnek a dolgok, akkor X összegű lakbért fizet neked az átírásig. Így továbbra is érdekeltek lesznek az intézkedésben, viszont nem szívattad meg őket, ha nincs hová menniük.

2015. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, tartsd magad a szerződéshez és ne tégy semmit, ami megkavarja a helyzetet. Elvben minden ilyen birtokbavétel és hasonló kérdés szerepel az adásvételi szerződésben. Neked semmi közöd az magánéletükhöz, hogy saját problémájukat hogyan intézik. Kezdesz belekeverni ,mindenfajta szakmaiatlan, érzelmi szálat a dologba: ""az én jófejségem", ezt el kell felejteni.
2015. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igaz, köszi!
2015. jan. 26. 09:16
 8/13 anonim válasza:
100%

Mindent szerződésben!

Vigyázz, főleg ha azt érzed, hogy indokolatlanul húzódik.


Esetleg egy bérleti szerződést (amíg nem kerül a birtokukba az ingatlan, vagy pár hónap, ha mégis meghiúsulna az üzlet) is lehet kötni, és akkor költözhetnének is?! Nem vagyok jogász, de úgy gondolom, hogy ha törvényt nem sért (indokolatlan hátrány/előny/túlárazás stb.), akkor bármit meg lehet fogalmazni egy szerződés keretében. (Sokszor még olyat is, ami jó erkölcsbe ütközik...)

2015. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne add át addig, amíg ki nincs fizetve a teljes vételár! Nálunk is húzódott 3 hónapig a hitele a vevőinknek (egyik banknál nem kapták meg a teljes hitelösszeget, amit szerettek volna, így másik bankhoz mentek). Ők már január 02-től napi 5.000 Ft. kötbért fizetnek a vevőjüknek, mert nem tudták átadni a lakást. Mi nem költözünk ki addig, amíg meg nem kaptuk a pénzt. Ez a héten fog megtörténni. Még aznap kiköltözünk, de azt ők is megértik, hogy addig nem.
2015. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Neked SEMMI KÖZÖD ahhoz, hogy hol laknak, amíg ki nem fizették az egészet!!!

Észnél légy!

2015. jan. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!