Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sajnos anyagilag összeroppantu...

Sajnos anyagilag összeroppantunk. A házat szeretném átíratni egy gyermekemre. A bank és köztem már majdnem bíróság előtt tart a kölcsön vita Megmondaná valaki, hogy a bank vissza-e állíthatja a ház tulajdonjogát hivatkozva arra hogy mentem a vagyont?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A bank szemszögéből a fedezetként adott ingatlan nem változott.A hitelszerződésben általában kikötik az elidegenítés tiltást illetve nagy valószínűséggel a tulajdoni lapon is van előjoga.

2014. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs a ház fedezetként rávezetve, egy normál személyi kölcsönben buktunk be :(
2014. nov. 3. 14:24
 3/10 A kérdező kommentje:
És még anyit, nem a bank követeli, hanem egy behajtó cég már.
2014. nov. 3. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A személyi kölcsönnek a fedezete általában a "kereseted".Eljárás során ebből tiltanak.A probléma az hogyha a tartozásod olyan mértékű hogy a hitelező már belátható időn belül nem juthat hozzá a követelt összeghez a fedezet/fizetés miatt akkor az ingóságok majd az ingatlan végrehajtás alá kerül.Ha a követelés behajtás érvényesítési igény-végzés- megállapítása után kerül sor pl az ingatlan elidegenítésére akkor az egyértelműen perelhető.Jelen esetben még-ahogy írtad-nincs bírósági végzés a tartozásról ,így a bíróság nagyobb valószínűséggel a lefoglalható egyéb vagyontárgyakra adhat ki végrehajtást.A bejelentett lakcímed szerinti lakásba köteles vagy beengedni a felhatalmazottakat és függetlenül a lakás közös vagy más tulajdonától "amit találnak" visznek...:(

2014. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha a házon nincs hitel, akkor gyorsan, gyorsan átíratni ... amíg a bank nem adta végrehajtásra úgy, hogy a végrehajtó a foglalásról értesíti a tulajdonost meg a földhivatalt, addig van menekülés
2014. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
...végrehajtói szakaszban még tudsz "egyezkedni" a végrehajtó céggel esetleges megoldásra...Bírósági szakaszban a végzés betartatása kötelező érvényű,figyelembe veszik az ügyhöz való passzív hozzáállásodat is mely sajnos nem a te malmodra hajt..
2014. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, hogy a behajtó cég szerint volt birosági tárgyalás, de erről nekem senki sem értesitett. Lehetséges ez, hogy nélkülem tárgyalást tartsanak?
2014. nov. 3. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:

(ez sajnos tipikus)...És mi a bírósági végzés tartalma?

A tárgyalásra mikor küldték ki az idézést?

A bírósági eljárás mi alapján hozott "ítéletet" ha nem értesítettek és nem is voltak személyesen nálad a végrehajtók?

Érdemes lenne többek közt ezeket a kérdéseket feltenned a végrehajtó cégnek.Egyébként ez még a fenyegetős szakasznak tűnik...még érdemes lenne egyezkedni...

2014. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos, telefonon beszéltünk ezzel a behajtó céggel, az Ő elmondásuk alapján tudtom, hogy már megtörtént a bírósági tárgyalás, tudják, hogy van egy ingatlanom, és hogy azt elveszik, ha nem fizetek. Ugye kiküldték levélben az összeget, a levélben van egy összeg, és az mondták nem az a tartozás végleges összege, majd ha ezt hajlandó vagyok befizetni, akkor majd utána küldik még, hogy menyi a vége a valós tartozásomnak.
2014. nov. 3. 17:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha csak naponta nem költöztök, nehezen tudom elképzelni, hogy semmilyen értesítést (tárgyalásra idézés, ítélet stb) nem kaptatok a bíróságtól. Alperes jelenléte nélkül lehet ítéletet hozni, de a fent leírt esetet kivéve + direkt nem mész el a tárgyalásra tényleg nem tudom elhinni. Behajtó cégtől először is kérj egy másolatot a bírósági határozatról!

Teljesen mindegy milyen a hitel, ha egy összeget meghalad és más vagyontárgy nincs, amire végrehajtást tudnak vezetni, akkor az ingatlanra fognak végrehajtást kérni és el fogják kényszerárverezni. Ha te azért ajándékozod el az ingatlant, hogy ezt elkerüld, akkor ezzel a fedezetelvonás bűncselekményét valósítod meg, persze emellett a házat ugyanúgy elveszted.

2014. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!