Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi ház vásárlásakor,...

GáborBp. kérdése:

Családi ház vásárlásakor, milyen érvekkel próbáltatok alkudni?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy az eladónak is van egy elképzelése és nekem mint vevőnek is az árról de hát ez tőrvényszerű.

Milyen észrevételeket milyen érveket lehet felhozni, hiszen itt nem egy-két ezer forintról van szó?


2014. okt. 19. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Pl. ezen a környéken alacsonyabbak az árak, feketék laknak a közelben, szerkezetlakatos a szomszéd, aki egész nap köszörül, pálinkafőzde van az utca túloldalán, nincs egy ABC a környéken.

A házban: reped a plafon, cserélni kell az összes száz éves öntöttvas radiátort, a szarufák elkorhadtak, a zárt ablakok alatt befér az egér, stb.

Szóval körül kell nézni, és minden elképzelhető és elképzelhetetlen dologba bele kell kötni. Ez egy ilyen játék, az eladó is így áll hozzá, csak ő a letagadás oldaláról.

A végső ár úgyse ezen múlik, hanem hogy az eladó mennyire akarja eladni a házat. Ha már egy éve hirdeti, de alig van érdeklődő, akkor enged akkor is, ha valójában többet ér a háza, mint amit eredetileg kér, viszont ha még csak most kezdte hirdetni, és nem sürgős neki, akkor nem fog sokat engedni, még ha dupláját kéri is a reálisnak.

2014. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem minden eladónál válik be az, ha fikázod a lakást, házat. Van, akinél már rossz ponttal indulsz, ha fikázol. Nálam pl. már eleve unszimpatikussá vált az olyan vevő, aki azt mondta, hogy a laminált padlót újra kell rakni, mert volt közte kb. 2 helyen mm-nyi rés. Mondtam, hogy nem tartom magam igénytelennek, de 5,5 évig nem volt problémánk ezzel a mm-nyi réssel, szerintem ezért nem kell újrarakni. De a véleményem már megvolt. Szóval én inkább azt javaslom, hogy olyan oldalról közelíts, hogy kb. x összegnyi kell a felújításhoz, igényeidnek megfelelő átalakításhoz, ezért be vagy határolva, csak akkor tudod megvenni, ha x összegért adja. Nyilván menj lejjebb, mint amennyi tényleg belefér, aztán valahol középtájon találkoztok jó eséllyel. Az viszont valóban úgy van, ha most kezdte el árulni és nem annyira sürgős, akkor nem sokat fog engedni, ha már régóta árulja, akkor lehet, hogy elfogadja, csak szabaduljon már tőle. Meg még az jó alkualap, ha több tulaja van a lakásnak és már szeretnének mihamarabb a pénzükhöz jutni.
2014. okt. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Önöknek a választ!

Megpróbálok profitálni belőle, azzal tisztában vagyok, hogy nem szabad lekezelően beszélni az ingatlanról mert vissza felé sülhet el.

2014. okt. 20. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Én adtam el telekárban rossz házat, nem volt bent a gáz és a csatorna, csak a kerítésig. Lealkudtak félmilliót, sajnos jogosan, mert az a rabló FŐGÁZ 400 ezret(!) kér a bevezetésért!
2014. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyetlen érv az, hogy különben nem veszed meg, és ezt komolyan is gondolod.
2014. okt. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én mesélhetek neked egy konkrét történést...Gy-M-S megyében, megyeszekhelytől kb. 20 km-re lévő faluban, a faluközponttól kb. 2,5, tulajdonképpeni üdülőrészben néztünk egy 14 millió Ft-ra hirdetett házat. Mi ezekbe kötöttünk bele: a ház nyaralóból lett továbbépítve, téliesítve, a konyhára-fürdőszobákra erősen ráfért volna a felújítás, a tető nem cserép volt, gáz, csatorna nem volt, szemétszállítás csak részben volt megoldott, tömegközlekedés csak a faluban. Előnye volt a csendes környék, a különálló garázs, a csodálatos panoráma, az aszfaltozott út, a gondozott kert, a korszerű fűtés. A néni ott fél milliót volt hajlandó engedni, mert "nem akarta elkótyavetyélni" az ingatlant. Mi megköszöntük, mert gondoltuk magunkban, mi meg nem akarjuk elkótyavetyélni a pénzünket, meg nem is tetszett annyira az ingatlan. Néhány hét múlva viszont felhívott, hogy 10,5 millióért is odaadná:) De nem éltünk a lehetőséggel, pedig jelentősen csökkentette az árat..
2014. okt. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!