Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlaniroda - drágább,...

Ingatlaniroda - drágább, magánszemély - olcsóbb. Hogy lehet alkudni?

Figyelt kérdés

Találtam egy eladó lakást egy ingatlanos oldalon. Ugyanez a hirdetés fönt van az OLX-en is, az ingatlanos által hirdetve, de fönt van egy magánszemély által is hirdetve (gondolom a tulaj) kb. 500.000-el olcsóbban. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Nyilván minél olcsóbb, annál jobb, mert egy felújításra szoruló lakásról van szó.

1989 körül épült, 3 emeleti, tégla. Ránézésre semmit nem csináltak vele az elmúlt 25 évben, nyílászárókat cserélni kell, wc, fürdő, konyha teljes felújítás. Hirdetik 9.3-ért, az alacsonyabbik ár pedig 8.9.

Mennyire lehet ilyenből alkudni? (első lakásvásárlás, így nem vagyok túl magabiztos :)


2014. szept. 11. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi is így hirdetjük. Voltak nálunk úgy, hogy kimondottan rákerestek, az eladó is hirdeti-e. Én is úgy nézek lakást, hogy megnézem, nincs-e fenn ugyanez a magánszemély által hirdetve. Ha igen, akkor inkább hozzá megyek, mint az ingatlanoshoz. A mi lakásunknál is az van, hogy van egy fix ár, amit szeretnénk érte kapni, ezért, az ingatlanosnak magasabb árért kell eladni, hogy ez teljesüljön, mi tudunk kicsit többet engedni. Ezt a vevők is tudják.
2014. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De beszéltem az ingatlanossal tegnap, és hétvégén megyek megnézni :/

Ciki lemondani, és felhívni a tulajt?

2014. szept. 11. 12:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Mondtad már a neved a telefonban az ingatlanosnak?
2014. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha már beszéltél az ingatlanossal, akkor az gáz. Simán rádverheti a jutalékát, ha megveszed azt az ingatlant, akkor is, ha őt kihagyod. Volt már ilyen per.
2014. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Persze, bemutatkoztam :/

De ez hülyeség, ha a tulaj is hirdeti, akkor miért ne választhatnám inkább őt? Nem írtam alá semmit az ingatlanosnál.

2014. szept. 11. 12:50
 6/14 anonim ***** válasza:
A vevőjelöltre hogy veri rá a jutalékot? Egy bemutatkozásból még nem hiszem, hogy be tudna nagyon azonosítani.
2014. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy aki olcsóbban hirdeti, ő is ingatlaniroda.

Ezek szerint a tulaj ennél is jobb áron adná el?

2014. szept. 11. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Az egész lényege: kimehetsz az ingatlanossal, megnézed a lakást, aláírod a megtekintési papírt. De NEM neked kell fizetned az ingatlanosnak, hanem az eladónak! Nem tudom, honnan terjedt ez el, de én tavaly eladtam házat és vettem is, tudom a menetét. Annyiból jobb ingatlanossal venni, hogy az ügyvédet kivéve NEKIK semmit sem kell fizetned. Az adásvételi szerződést kötelező ügyvéd előtt megkötni, a NAV, földhivatali bejegyzés stb. ára is benne van a 70-80 ezer forintban. Az eladónak jobb, ha saját maga árulja, mert 3-3,5 %-ot kérnek tőle az ingatlanos cégek.
2014. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ingatlanos cég irodájában lehet tartani ártárgyalást, akkor is, ha több vevőjelölt van. Itt lehet alkudni. Rendszerint szerződés a vége.
2014. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megvan életem első lakása :D

Sikerült elcsípnem a tulajt, vele egyeztettem személyesen.

A hirdetésekben mindenhol 9.3-9.5 között hirdették, a tulaj 8.5-öt mondott, abból sikerült 8.4-et csinálni.


Olyan boldog vagyok srácok :D

2014. szept. 14. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!