Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet így átverni a...

Hogy lehet így átverni a népet, mindenhol ez megy?

Figyelt kérdés
Nézegetem az ingatlanhirdetéseket és megakadtam egyen, amit úgy hirdetnek, hogy "azoknak ajánljuk, akik szeretik a csendes keretvárosi környezetet". Ez a ház a 4-es főút mellett van, nagyon közel a vasúthoz (Csegléd-Szolnok vonal, 2 percenként megy egy vonat) és felette van a leszálló légifolyosó, 5 percenként zúgnak el felette a repülők, úgy, hogy csukott ablakkal sem lehet hallani a tv-t. Ehhez már pofa kell, ilyet oda írni, hogy csendes. :( [link]
2014. jún. 8. 16:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hogy merjen így az ember ingatlant keresni, ha már ekkorákat hazudnak? El vagyok keseredve.
2014. jún. 8. 16:26
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Aki balek, azt átverik, meg kell élni valamiből az ingatlanközvetítőknek is és igen, mindenhol így megy, mindenhol ferdítenek hol kisebbet, hol nagyobbat az ingatlanról.
2014. jún. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ezt a világot éljük! színház az egész világ! (csak a butákat lehet becsapni...)
2014. jún. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol ez megy. Ezért kell személyesen is elmenni, megnézni, legalább 1 órát ellenni ott. Ha valami nem tetszik úgysem veszed meg.

Egyébként én is házakat/lakásokat keresek, és mentem is már ki megnézni párat. Volt egy hirdetés ami csendes környéken, teraszos, kertes házat hirdetett, hátsó terasszal együtt. 2 szobás, fürdőszobás, étkezővel egybenyitott konyhás ház.

Már a kapuban előjöttek azok a dolgok amik nem voltak hirdetve.

Pl:

2 méter magas gazon kellett a házba jutnunk. De ezen nem akadtunk ki, hiszen a gazt mi is kitudjuk szedni ha arról van szó.

Belépsz a házba, és ez tárult a szemünk elé.

Egy nagy helyiség aminek a közepén falépcső vezetett fel a padlásra. A lépcső mögött volt a wc. Se fal semmi, csak a sima fa lépcső, és mögötte Wc.

A sarokban le volt téve egy zuhanytálca, azzal a szöveggel, hogy igaz víz nincs, de itt lenne a fürdőhelyiség. A konyha meg egy régi asztalból, és egy tűzhelyből állt a másik sarokban.

A lépcsőre én nem mentem fel, de a párom igen. Ő mondta, hogy fent a padlás van, ahová ő a 190 cm magasságával nem tudott kiegyenesedni. Egy matrac jelezte, hogy ott az ágy.

Kimentünk a hátsó kertrészbe, ahol a gazok között le volt ütve 4 nagy fagerenda. A tulaj erre azt mondta, hogy ez lenne majd a hátsó terasz..

Na idáig voltam türelmes, és megkérdeztem a pasastól, hogy most viccel, vagy csak hülyét akar csinálni azokból akik a hirdetésére jelentkeznek? Nem értette miért akadtunk ki, és miért jöttünk el azonnal..

Hozzáteszem, hogy sok hasonló eset van...

2014. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A mai társadalom végterméke a gerinctelen, gátlástalan hazudozó ember, ott veri át a többieket ahol tudja. Az emberek átrázása jövedelmező üzletág, kezdve a "nullaforintos" műszaki cikkektől egészen az MLM és fogyasztói csoport átverésekig. Sajnos mindig van pár naiv, aki azt képzeli (bocsánat,kéBzeli!!!!) hogy ezúttal nem szedik majd el tőle a pénzét, hanem ő kap, aztán mindig rá kell döbbennie hogy Mikulás nincs.
2014. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én soha nem felejtem el azokat az időket amikor ingatlant kerestünk....most már nagyon jókat nevetek rajta :)

Felújított jó állapotú ház:a 2 hálóba laminált volt meg kifestettek....amúgy a fürdőbe fekete volt a mennyezet a penésztől.A nappali és az étkező között egy kb pizza nagyságú luk tátongott a pince felé (állítólag nem az a lejáró).Központi fűtéses volt és a rendszerhez hozzátartozott a padláson egy kb nagy lábas rongyokkal körbe tekerve és rendes fedővel lefedve (nem tudom mi célt kellett volna szolgálnia,de akkor az már rég nem is érdekelt).

Normál állapotú ház rettentő szép belső képekkel... a kapuba közöltem az ingatlanossal,hogy én beljebb nem megyek mert bármikor össze dőlhet ez a ház.

Csendes nyugodt környéken szép házikó.... noh igen,csak a putri szélén és nem a közepén volt.Még lassítani se mertünk az autóval mielőtt eltűnik alólunk a végén.

Már mindig nevetve indultunk háznézőkbe,hogy vajon milyen extra hirdetésekből,képekből kimaradt dolgot fogunk látni.

2014. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont emiatt el sem olvasom, mit írnak a hirdetésbe. Megnézem az árat, és az alapján döntök, hogy érdemes-e megnézni vagy sem. Ha nagyon magas az ár, azt úgysem tudom megvenni, tehát felejtős, aminél meg nagyon alacsony, az meg azért felejtős (kicsi, hiányzó közmű, rossz helyen van, bontásra ítélt putri, stb.). Szóval ami árban megfelel, azt megnézem, tökmindegy mit írnak róla. Úgysem az dönt, hogy mit hadovál az eladó/tulaj, hanem az, hogy nekem mire van szükségem, és ebből mi áll rendelkezésre az adott ingatlannál. Az meg úgyis csak helyszíni szemlénél derül ki. Így legalább megkímélem magam attól, hogy még rosszabbra forduljon a véleményem azt emberekről általánosságban.
2014. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6: Az a nagy lábos gyanítom, hogy puffertartály/nyomáskiegyenlítő/túlfolyó volt a padláson, a kp fűtéshez :)
2014. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm,úgy árulta a házát,hogy konvektorokat szerelt fel,de gáz még az utcában sem volt..azt hittem valami vicc..
2014. jún. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Sceptic

Köszönöm a felvilágosítást,legalább már nem maradtam tovább tudatlan :)

Hát én úgy vagyok vele,hogy ha valaki valamit már ennyire házilagos módszerrel old meg akkor ki tudja még mit gányolt össze a házon.

2014. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!