Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás előtt milyen...

Lakásvásárlás előtt milyen céggel, szakemberrel nézessem át a házat? Lakásvásárlás előtti teendők? Ha a tulajnak részletben fizetve veszem meg a házat, mik a teendők?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
egy építésszel vagy statikussal...de inkább statikus!
2014. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És vannak külön erre cégek is? én olyanra gondolnék, hogy felbecsülik az értékét, elmondják a hibáit, javítás kb. összegét.
2014. ápr. 21. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ingatlant fizikailag egy építésszel vagy statikussal érdemes megnézetni, ill. fontos az eladó által készíttetett energetikai tanúsítvány. Jogi értelemben pedig a szerződés elkészítésével megbízott ügyvéd fogja megvizsgálni az ingatlant, a tulajdoni lapját, hiszen az nem kevésbé fontos eleme a lakásvásárlásnak.
2014. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Prágai Gábor ***** válasza:

Szerintem építésszel vagy építőmérnökkel. Ha a szerkezet kérdéses lehet akkor statikussal. Az energetikai tanúsítvány nem feltétlenül tükrözi a megfelelő állapotot, de kiindulásnak jó és a kihívott szakember le tudja ellenőrizni, ha egyáltalán rendelkezésre áll. Általában az eladó szerződéskötésre készített előre nem szoktak csináltatni. Van amikor ki se megy a tanúsítvány készítője elküldöm neki az alaprajzot, némi leírást (falazat, fekvés, fűtésrendszer, nyílászárók) ő meg ez alapján elkészíti a doksit...

Szerintem amikre figyelni kell: mennyire sötét, ha az eladó felkapcsolt villanynál mutatja le kell kapcsolni és úgy is megnézni.

Ablakokat érdemes kinyitni a zaj miatt, csúcsidőben megnézni mondjuk 16-18 között.

Lehetőleg minden oldalon lakásokkal vagy fűtött lépcsőházzal körbezárt legyen.

Lehetőleg ne északi, mert az hidegebb és sötétebb.

Földszinti, hidegebb mint a többi lakás.

A villanyvezetékekre ha azt mondják fel van újítva érdemes egy két villanykapcsoló keretet lepattintani és erről meggyőződni, persze nem az első megtekintés alkalmával.

Penészesedés, ázás nyomait keresni a sarkokban, plafonon.

Több havi fűtésszámlát mutassák meg.

Közös képviselőt felhívni érdeklődni nála a ház anyagi helyzetéről, állapotáról.

Esetleg egy két szomszéddal beszélgetni, milyenek a lakók stb...

Amik a legfontosabbak: fürdő, konyhabútor, fűtésrendszer és nyílászárók állapota. Ezek a combos tételek. A festés parketta, előtér burkolatok stb. azok aprópénzek az elsőként felsoroltakhoz képest.

A részletfizetéssel kapcsolatban túl sok teendő nincsen, csak meg kell állapodnod az eladóval. Kell egy ügyvéd, lehetőleg te válaszd ki, az eladónak köze ne legyen hozzá.

Ha bankhitel lesz akkor azt mindenképpen bele kell írni, hogy: amennyiben a banknak felróható hiba miatt nem jön létre az ügylet, akkor az eladó visszaadja a foglalót és a szerződést semmisnek tekintik a felek, de ezt az ügyvédek tudják.

Általában eladáskor alapszabály, hogy amíg nincs kifizetve a teljes vételár addig nincs tulajdonátruházás, birtokba adás, költözés.

Értékesítőket el kell kerülni, mert az neked is és az eladónak is mocskosul drága (vételár kb 3%-a).

2014. ápr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!