Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vajon igazak azok a pletykák,...

Vajon igazak azok a pletykák, miszerint új építésű családi házat nem szabad megvenni, mert ki van belőle spórolva az "anyag"?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan válaszolókra vagyok kíváncsi, akik pont ilyenben laknak már több éve.
2014. márc. 10. 17:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ürömi lakóparkok legszebbike részben egykori veszélyes hulladékokkal betöltött kőbányákra épült! Ott is volt gáziszap, nemcsak a Csókavárban. A házak süllyednek, repedeznek, ki tudja, ki fog rákot kapni? Olcsón megszerezte a telkeket az építő cég.
2014. márc. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy igaz, én több helyen is néztem házat mi előtt rátaláltam az igazira:D De tényleg így van, ha nem vagy ott vagy nem fogadsz egy építési felügyelőt elhordják az anyagot haza vagy belesem rakják mert pl szúr az üveggyapot :D Vannak komoly osztrák cégek is, amiket ismerek azok biztos megcsinálják olyanra amit ígérnek, de annak az ára is más. Beszélgettem erről egy építési vállalkozóval még Szigetszentmiklóson mondta, hogy régebben sokat nyertek egy új építésű házon, mindenből a legolcsóbbat vették, és hát olyan emberekkel is dolgoztattak akiknek a derékszög 100fok:D Megvettek egy 800 nm telket és tettek rá egy iker házat mert hát sokat akartak fogni, aztán nem fogják eladni soha. Az ikerházak amúgy sem mennek, mivel közös lónak túrós a ... Szal ha nem magadnak csinálod, úgy ,hogy ott vagy, vagy valaki aki felügyeli akkor ne várjál túl sokat. Olcsó húsnak pedig híg a leve.
2014. márc. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy fest a végeredmény az, hogy nem szabad új építésűt vásárolni, csak abban az esetben, ha a kivitelező leellenőrizhető, tud referencia munkákat mutatni, az általa felépített házban lakók elégedettek.

Az ingatlanos tud hitelesített műszaki tervet adni, melyben benne van a beton minőségi besorolásától, a födémszigetelés típusáig minden.

Ha ezek közül (illetve ezen kívül) bármi nem stimmel, nem szabad új házat vásárolni.

2014. márc. 13. 12:35
 14/14 anonim ***** válasza:
Használt házak közül is messze el kell kerülni az "osztatlan közös", "ikerház", "sorház" vagy "közös a tető, de a telek le van választva" hírdetéseket. Igen, közös lónak túrós a háta! Én pl. bútorral kapcsolatban tanultam meg, hogy olcsó húsnak híg a leve. A jóért pedig sokat kell fizetni,de megéri.
2014. márc. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!