Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vajon igazak azok a pletykák,...

Vajon igazak azok a pletykák, miszerint új építésű családi házat nem szabad megvenni, mert ki van belőle spórolva az "anyag"?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan válaszolókra vagyok kíváncsi, akik pont ilyenben laknak már több éve.
2014. márc. 10. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ki mondta ezt a marhaságot? A könnyűszerkezetes házat én se vennék de lehet hogy attól még jó én nekem nem tetszik de igazából nem is ismerem. De egy rendes téglaépítésű miért lenne rossz és miért lenne kispórolva az anyag. Én végig néztem ahogy a házam épült téglából . Nem lett abból ki spórolva semmi ha el akarnám adni tiszta lelkiismerettel tenném.
2014. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Oké, de az én kulcsra kész lakást vennék, azaz nem tudom felügyelni az építkezést.

Engem olyan válaszolók kommentje érdekelne inkább, akik szintén kulcsra kész, új építésű családi házat vásároltak anno.

2014. márc. 10. 19:19
 3/14 anonim ***** válasza:

Legdrágább anyagokat biztos nem építenek be, de nyugi a szükséges átlagosat garantáltan.

Vezetnek építési naplót, visszakövethetőek a folyamatok.

Kapsz rá gondolom 10 év garanciát, addig majd kiderül.


"Kulcsrakészes sorstársadat" kereset, valószínűleg más igényekkel, értékrenddel és más vállalkozó munkájával......

2014. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

10 év gari?

Persze a mesében!


- A szemetet felépítik,

- a hü.éknek eladják,

- megszűntetik a céget, és NO gari!!

2014. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Erről a "NO GARI"-ról én is hallottam híreket.

Erről van valakinek tapasztalata?

Illetve, igazából szerintem a ház alapja a lényeg. Ha az alap elfogadható, jó állapotú, akkor a többi még ha silány minőség is, később javítható.

Hiszen, ha belegondolunk, a panelok, tömblakások, belvárosi garzonok sem jobbak, csak ott nem olyan tág a lehetőséged a javításukra.(pl. homlokzat szigetelés)

Illetve ott nincs lehetőséged kiülni a szabadba. :)

2014. márc. 10. 23:54
 6/14 anonim ***** válasza:
Sokar felhuznak gyorsan, nem hagyjak kiszaradni a falakat sem, aztan jon a penesz. En nem vennek ilyeneket.
2014. márc. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tavaly kerestünk kisebb házat, volt egy új is közöttük. Én még ilyen béna beosztású épületet nem is láttam. Egy térben minden, alul és felül is, nincs fent válaszfal, akármikor le lehetett zuhanni. Lépcső keskeny csigalépcső. A fűtés valami pelletes kazánnal. Nem volt drága, de át kellett volna építeni. A kert kicsi volt, csupasz. Az épület külső fala pedig vizes, 30 fokban is. Inkább vettünk jó anyagokból épült 10 éves házat.
2014. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm kizárólag lakóparkokat épít sznoboknak.

Marha drágán és mindent beígérve.

pl. 30 év teljes körű garanciát.

Mindig el is kel az összes lakás.


Egy hét múlva pedig, már meg is szünteti, jogutód nélkül a cégeit!

Eddig több mint 120 építőipari cége volt.

A vagyona külföldön van, itthon csak bérelt házban lakik.

Vagyis nincsen lefoglalható vagyona!!!

2014. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ilyenben lakom. Szerencsére csak albérlet. Ott spóroltak ahol csak lehetett! Pl a ház alatt lévő pincét nem töltötték fel, hanem ráépítkeztek. Később derült ki, hogy van ott pince, mert bemosta a víz... A járólap alacsony kopásállóságú, az ajtók a legolcsóbb fajtából valók. A cserép szintén. Évek óta töredezik, pedig 2009-es az épület. A falak találkozásánál repedések tömkelege..

De hallottam is már sztorikat. Pl csempe leesik, padlólap megreped, beltéri ajtót raknak családi házra.

2014. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

2007-ben vásároltunk egy új építésű lakást. Szerkezetkész volt, amit mi választottunk azt építették be, pontos elszámolást kaptunk. Azóta ha gond van (kb 2x volt), hívom a beruházót (egyszemélyben kivitelező cég is), jönnek és megcsinálják. A cége még mindig ugyanaz, akitől mi a lakást vettük. Ja, nem a legolcsóbbat (sokkal, de sokkal olcsóbbak is voltak) a környéken és tudtuk, hogy kitől vásárolunk, évek óta épített már akkor is lakásokat.

Igen, van olyan kivitelező, aki az extraprofit reményében épít valamit, aztán megszünteti a cégét és továbbáll. Nem mind. Tessék időt szánni a keresgélésre.

2014. márc. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!