Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál mire figyelte...

Lakásvásárlásnál mire figyeltek, Tényleg csendesek, normálisak laknak ott?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk, nézelődünk. Fontosnak tartom, hogy azért ne bömbölő zenét vagy üvőltő híradót halljunk nap mint nap. Mikor megnéztük a lakást csendes volt, de nem tudhatom a nap többi részében mennyire jellemző ez.

Szóval hogy derítitek ki, hogy a csendes lakás csendes-e? Szomszédok mégis kifélék mifélék.

Ismerünk olyanokat akik beköltöztek valahová és folyamatosan bömböl a zene a szomszédban.....


2013. okt. 7. 18:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem ezt sose tudhatod meg előre biztosra. Bármikor költözhet melléd új lakó vagy albérlő, szóval lutri. Mondjuk mindenképp érdemes este felé megnézni a lakást, akkor általában otthon vannak az emberek, nagyobb lehet a zaj mint napközben. Plusz kérd meg az ingatlanost és/vagy a tulajt, hogy picit maradjon csendben és pár percig járj körbe úgy a lakásban (nem ciki, én is megtettem már, ugyanis elvonhatja a figyelmed az esetleges zajokról a társalgás). Rá lehet kérdezni, hogy kik a szomszédok, idősek, fiatalok, család és akkor lehet következtetni, ha kisgyerek van valahol, tuti lesz sírás, de pl. az idősebb lakók nem feltétlen zajonganak, hacsak nem nagyot hallók. A folyosón, közös tereken is érdemes végigsétálni, vagy esetleg visszamehetsz a lépcsőházba egyedül, úgymond hallgatózni napközben, hogy van-e zaj vagy ilyesmi.
2013. okt. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nap közben, este meg hétvégén is nézzetek el oda, és figyeljétek, hogy mi van. Nem kell bemenni a lakásba, csak arra járni, mert a hangos zene kihallatszik az utcára is, de a lépcsöházba mindenképpen.

Kicsit figyeljetek, hogy kik laknak a lakásokban, kik jönnek-mennek, esetleg érdeklödjetek a szomszédoktól.

2013. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 supra01 ***** válasza:
63%

De az is jó lehet, hogy bekopogsz pár szomszédhoz, és elmondod, hogy ide akartok költözni, de meg szeretnéd tudni, hogy hogyan bírják a zajt, mert ugye nálatok sok lesz a buli, meg mindig kopácsol az ember.

Ha erre azt mondják, hogy na már csak az kellene, a Kovácsék fia is mindig a magnót bömbölteti, a tárolóban a Takács bácsi fúr farag állandóan és most költöztek oda a Kropácsék, azok meg állandóan buliznak, na ha ezt mondják, akkor ne menj oda :D

De ha azt mondják, hogy még csak az kellene, ez egy csöndes nyugodt lakótömb, akkor mehetsz! :D

2013. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jókat írtok, ez az elsétálás arra jó ötlet, meg a lépcsőházban is jó lenne picit el lenni, de be kéne jutni oda valahogy :)
2013. okt. 7. 19:39
 5/11 anonim válasza:
Lépcsőházba bejutás: ha kulcsos a rendszer, akkor várj míg jön valaki és valami ürüggyel biztosan bejutsz. Ha kódos, akkor lesd el a kódot valahogyan, vagy szintén várakozz, valaki úgyis beenged. Sajnos nem olyan körültekintő mindenki, általában oda jut be az ember, ahová akar. Ha rámenősebb vagy, akkor csengess fel valakihez és mondd, hogy szórólapot hoztál vagy ilyesmi, legyen szíves engedjen be.
2013. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

profik vagytok :)

lehet néha ezért csöngetnek be hozzánk is, hogy szórólap stb?!?!? na mindegy valahogy megpróbálok akkor elnézni oda, legalábbis megnézem a csengőkön a kaputelefonon a neveket, hátha az is elárul egy két dolgot :) meg talán látok pár ember ki-be mászkálni. meg esetleg a gondnokságon kérdezősködök.

2013. okt. 7. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Többször elmennék a lakásba is, meg a környékre is, különböző napszakokban. Én még azt is szoktam, hogy a közeli, és távolabbi szomszédokhoz is becsengetek, és kérdezgetek. Ott ki szokott bújni a szög a zsákból. :)
2013. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyan fura, hogy szólítsak le valakit és kérdezősködjek :) mondjuk igazad van, másképp nem bújik ki a szög a zsákból.

Te hogy kérdezel, pl jön valaki kifelé a kapuból, menjek oda, hogy elnézést, de néztem itt lakást, de érdeklődnék, hogy kb milyen a lépcsőház, lakók? vagy hogy?

elsétáltam most arra, csend volt, akiket láttam ablakba nézelődni azok is normálisnak tűntek, de ettől még nem sokat tudok :) bár a semminél többet

2013. okt. 8. 11:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy kerek perec becsengetek. Kijönnek, mondom hogy ez és ez vagyok, néztem ezt az eladó lakást, mit tud róla, milyen a környék, milyenek a lakók, hiszen ő ott él, neki van tapasztalata. Nagyon segítőkészen el szoktak mondani mindent, olyan dolgokat is, amire például magamtól nem gondolnék. Gondolok itt nagyon banálisnak tűnő, de praktikus dolgokra, például este 8 után már nincs nyitva a közelben volt, vagy ilyesmi. Ha probléma van azt is el szokták mondani. Nem kell ettől félteni, nem fognak furcsán nézni, meg fogják érteni, ez teljesen normális dolog. Múltkor pont segítettünk mi is, a tesómnál voltunk, és oda csengetett be az, aki az utcában lévő házat nézte. Elhallgatták előle, hogy ártéren van, vagyis majdnem minden évben viszi a Duna. Na mi meg jól elmondtuk neki. Nem is vette meg. És nem rosszindulat volt benne, csak tájékoztatni akartuk.
2013. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha társasház, akkor megkeresheted a közös képviselőt is, sőt ajánlom! Ő sokat tud mesélni, és nagyon fontos hogy milyen helyzetben van a ház, van-e sok tartozás ilyesmi ezek is nagyon fontosak ha nem akarod hogy a gatyád is rámenjen.
2013. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!