Inkább egy kisebb felújított lakást vennétek, vagy egy nagyobb átlagosat?
mindenképpen lepukkantat. azt úgy tudom berendezni, alakítani, ahogy nekem tetszik. és jóval olcsóbb, mert szabadulni akarnak tőle.
16 milkás lakást vettünk anno 12ért, igaz a felújítás benne volt 3-4ben, de mindenki le van halva, h mennyire fullos lett és ízléses :)
Attól függ...ha ketten vagyunk és tutira nem fog a család bővülni akkor a kisebb. De ha bővülni fog a család akkor inkább egy átlagos nagyobbat.
Mi egy lepukkantabb nagyot vettünk olcsóért és szépen felújítottuk :))) Semmi értelme nem lett volna drágább felújítottat venni mert nekem minden csak ideig óráig tart és évente legalább 2szer tuti új színt kap belülről a ház fele,vagy itt bontunk ott egy + fal lesz stb stb
Én is a felújítandóra szavazok!
Persze fontos figyelembe venned életviteledet, terveidet/terveiteket és anyagi lehetőségeidet! Mi pl. nem vagyunk híve a kölcsönöknek, szerencsére megtehettük, hogy nem vettünk fel. Addig nyújtózunk, ameddig takarónk ért.
2,5 szobás lakásunkat kiadtuk, mi pedig harmad annyiért kibéreltük egy ismerős 1 szobás szépen felújított lakását. Majd mikor jött az első gyerek, akkor költöztünk át a sajátunkba. A második csemete születése után vettünk egy hatalmas kertes házat, amit teljesen fel kellett újítani. Két harmadával meg is vagyunk, de számtalan dolog van még rajta. Viszont olyan lett/lesz, amilyet mi szeretnénk.
A másik lakást kiadjuk, így bevételt termel, fedezi ennek a rezsijét. Legújabb húzásunk, hogy házunkban van két szuterén lakás is, melyeket ki szeretnénk adni. Épp napokban kezdtünk neki a felújításaiknak. Saját erőből, saját ügyességből. Olyanra, amit pénztárcánk bír. Reményeink szerint egy év múlva ki is adhatjuk azokat is. :-)
Azért nem rossz, ha belegondolok, egy 1 szobás lakásból indulva idáig jutottunk már. Persze, néha úgy érezzük, megszakadunk a sok munkától. :-( Olykor 3-4 óra alvással kell beérnünk. Munka mellett nagyon nehéz még itthon is dolgozni.
Felújítottat semmiképpen - ha csak nem sürgős a költözés. Biztos, hogy nem PONTASAN ÚGY lett felújítva, ahogy én szeretném, tehát egy-két átalakításra mindenképpen szükség lenne!
Ha e két variáción agyalsz (ideiglenesen tehát megfelelne a kisebb is), én egy harmadik variációt javasolnék: kisebbet újíts fel! Ha majd szükséged lesz a nagyobbra, csrélhetsz (így maradhat némi tartalékod is - váratlan kiadásokra). A felújítást semmiképp ne a színekkel, burkolatokkal, és egyéb külsőséggel kezd! A legelső szempont a rezsi csökkentése - amit ezzel megtakarítasz, abból majd leburkolhatod márvánnyal az átmenetileg fehér csempés fürdőszobát, stb. :)
Én minden régi háznál a nyílászárók cseréjével kezdtem, aztán a külső (esetleg belső) hőszigeteléssel. Ez után jött a fűtéskorszerüsítés (csak egy áramlástanilag áttervezett rendszer 50-100eFt-ból évente 30-50eFt megtakarítást hozhat, egy kazáncsere, puffertartályos rendszer majd' ugyanennyit, stb.). Az elektromos és vízhálózat cseréje után már a színekkel és burkolatokkal is érdemes foglalkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!