Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennél olyan lakást, ami a...

Vennél olyan lakást, ami a lakóháztömb szélén van, széli fekvésű?

Figyelt kérdés
A középen fekvő lakások gondolom könnyebben fűthetőek, de szélen vannak olyanok, amelyek méretre , elrendezésre stb tetszenek. Árban megegyeznek. A széli fekvésűtől félek, hogy túl hideg, esetleg penészesedik. Biztosan az is számít, hogy északi vagy déli fekvésű (?) Tapasztalatok, vélemények?
2013. aug. 6. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
szekrényt nem lehet a falhoz tolni, penészedik mögötte. ha déli a fal akkor nyáron rohadt meleg, télen rohadt hideg, északi fal csak télen rohadt hideg, nyáron pont jó :) ha ezen kívül még fölső zárószint is, na akkor az maga a pokol. Szigetelt házban egy kicsit jobb lehet, de csodák ott sincsenek. Ezért olcsóbbak. Egyedi fűtésűt semmiképpen nem ajánlok, főleg nem földszintit. Legalább 1 lakás legyen alattad. Erkély kell, és kereszthuzatot is tudj csinálni árnyékos-napos oldal között.
2013. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vennék.

Laktam két szélső lakásban is,soha többet.

Ágyat nem tudsz oda tenni,mert iszonyatosan hideg,akkor is ha nem érsz hozzá,egyszerűen sugárzik.Szekrény mögött penészedik.A fűtészszámla horror egy középső lakáshoz képest.

(csak viszonyitásképp,kb ugyanolyan 2 szobás volt a régebbi és a mostani lakásunk,csak a régi egy szélső első emeleti, a mostani egy középső harmadik emeleti,gázfűtés,régi télen átlag havi 50-70ezer,mostani 20ezer fölé még nem ment,mivel minden oldalról fűtenek a szomszédok)

2013. aug. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
25 évig laktam szélső lakásban, a szüleim a mai napig ott élnek. Tízemeletes épület, de nem házgyári nagypanel szerkezetű, hanem alagútzsalus technológiával épült épület. Én szerettem ott lakni. A 3 háló ablaka északra, az ebédlő, a főzőfülke és a nappali ablaka pedig a déli fekvésű erkélyre néz. A keleti fal az épület vége, ez a tűzfal. Nálunk sose sehol nem penészesedett a lakás, pedig két szobában is ezen a keleti falon van a szekrénysor. Semmivel sem fizettünk többe a fűtésért, mivel házközponti fűtés van és kaptunk mindig szélső a szélső lakásért kompenzációt, pedig sokkal nagyobbak a radiátorok, mint a belső lakásokban. Én inkább élveztem, hogy kevesebb szomszédom van. Ebben az épületben is a szélső lakások a legnagyobbak és a legvilágosabbak.
2013. aug. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!