Ez mennyire lehet valos, hogy a 30 evesek 2/3-anak van sajat lakasa?
Valós lehet, a többség örököl vagy kap lakást a szülőktől, vagy annyi önerőt amiből hitelre vesz. Meg összeáll ugye a pár, összerakják amit kaptak és vesznek, vagy csok-ra.
Ha megnézed a hivatalos statisztikát, ott van hogy a lskosság kb. 85%-a saját tulajdonú ingatlannal rendelkezik, ebben bőven benne vannak a 30évesek is. Így végülis arányaiban kevés embert érint a saját ingatlan hiánya, ezért sem foglalkoznak behatóbban a kérdés/problémakörrel; a többségnek jó a jelenlegi rendszer, megvan mindenük. (És ezzel magam ellen beszélek, mert 30 évesen még autóm sem volt, nemhogy ingatlanom. Aztán idővel lett rengeteg munkával és gyűjtögetéssel, spórolással, a ház most sincs kész, mindent magam csinálok).
Semennyire. Én már nyitottam ezzel itt topicot, ez kormánypropaganda néha.
Aztán alig telik el 3 hét, és jön ki az ellenkező főcím a lakhatási válságról, és hogy 45 évesek is a szüleiknél laknak még.
"összerakják amit kaptak és vesznek, vagy csok-ra"
Egy a baj ezzel: az nem saját.
Saját az, ami 100%-ban a tied a Földhivatalban. EGY emberé, nem is használja rajtad kívül más (pl. + feleség+anyós+3 gyerek, mert akkor az 6 !!! emberé!) és hitelmentes.
Kérdező, mutatod a főcímet, ami ezt lehozta?
Gyanítom, hogy ez arról szól, hogy a 30 évesek 33%-a BÉRLŐ!
Szerintem valamit itt kevertél kérdező, honnan vetted ezt hogy " a 30 evesek 2/3-anak van sajat lakasa"?
Itt nyilván nem arról van szó, hogy nekik maguknak van saját tulajdonú lakásuk ilyen arányban, hanem hogy a 30 évesek saját lakásban laknak. Ez pedig sok esetben a családdal való együtt élést jelenti. A nagyfiam pl. hozzánk van állandó lakcímre bejelentve holott már a saját életét éli a barátnőjével. (ő meg a saját szüleihez van bejelentve). Bérelt lakásban laknak és a fiamnak nincs önállóan saját lakása, ellenben hivatalosan itt van a lakcíme. Ez nem bérlakás ahol a lakcíme van hanem a saját lakása, hiszen az ő otthona is.
Bár remélem 30 évesen már lesz saját lakása is legalább hitellel meg a két család segítségével, de most még nincsen.
Nagyszüleinknek régen nagyon könnyű volt tanácsi lakáshoz jutni.
Mai napig nagyon sok idős nyugdíjas ember él egyedül 70-100m2 tanácsi/önkormányzati lakásokban Budapesten és az egész országban
( aminek a fűtését állig tudják kifizetni).
Sokuk ezeket a tanácsi/ önkormányzati lakásokat a 90es évek elején lakásprivatizáció során fillérekért megvásárolhattak.
(Kár ezen vitatkozni ez tény).
És itt jön az öröklés.Egy idő után ezeket a lakásokat a gyerekeik unokáik megörökölik.
Én és az öcsém is így örököltünk huszonévessen 1-1 lakást a nagyszülők után.
A szüleink örökölték ők pedig tovább adták a számunkra.
Nagyon-nagyon sok fiatal örököl a szülők és a nagyszülők után lakást.
Simán lehet, mehet a lepontozás.
Nyilván nem az egyedülállók vettek soha saját ingatlant kis pénzből.
Vannak egyedülállók jó fizetéssel, 30 évesen a többség már örököl valamit ami kezdő tőke lehet, szülők segítenek.
Plusz általában 30 évesen van már hosszú távú kapcsolata az embernek, akivel tud együtt tervezni. Két fizetésből már jobban megéri a hitel mint az albérlet. Plusz ugye kedvezmények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!