Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha vennék egy telket, de a...

Ha vennék egy telket, de a víz-csatorna 250m-re van, az mekkora szívás időben?

Figyelt kérdés
Van köztem és az "aszfaltos út" között egy telek, akinek a tulajdonosát még nem értem el, hogy hozzájárulna-e, hogy rajta keresztül ellássam víz és csatorna közművekkel a saját telkem, vagy van lehetőségem őt megkerülve "körben" is esetleg, de az kb 250 m. Ez mennyire problémás pénzben és időben?

tegnap 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

""ha ilyet akarsz a szomszédtól általában vastag borítékot vár cserébe. Ha nem engedi a bíróság kötelezi, de neked kártalanítani kell"


Nem, mert körbe lehet vezetni 250 m-en."


Ha nem magántulajdon, akkor közterület. Utóbbit terveztetni kell, és meg kell felelnie a csatorna gerincre vonatkozó előírásoknak.

tegnap 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 mindentudó99 ***** válasza:
Biztos nem bajlödnék ilyennel
tegnap 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
ha végtelen pénzed van akkor is egy agyrák a közművek intézése a telkedre ha nincs a telek előtt. Tapasztalat.
tegnap 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Feltöltöttem a közmű térképről hogy látható legyen


[link]


A kép bal oldalán van egy aszfaltos út, az kanyarodik balra. Alul balra van egy temető.


Bekarikaztam, melyik lenne az én telkem. (Kettő együtt). Az út és közöttem van 6 HRSZ, nagyrészt egy tulajdonos, a nagyobbik öreg szőlő, a kisebbek füves terület, ráadásul az egyik kicsin megegyezes alapján mindenki átjár, van rajta egy autonyomnyi földút.


Amint látható a piros villany megvan, az bent van a telken. A kék víz a probléma, illetve esetleg a sárga csatorna, de végül anélkül meg lehetne élni talán.


Ha esetleg nem megvalósítható a szomszédon át, akkor a keretezés alsó vonalában lévő úton lehetne behozni a vizet.


Szóval ez lehetetlen küldetés?

tegnap 19:25
 15/18 anonim ***** válasza:
Reménytelen esetnek látom.
tegnap 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Szóval ez lehetetlen küldetés?"


Igen, az.

tegnap 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Kútfúrás lehetne megoldás? Igaz kicsit emelkedőn van a telek, de ha nincs más megoldás?
ma 07:16
 18/18 anonim ***** válasza:
Kútfúrás is több millió forint hogyha 60-80 méternél találtok csak vizet, plusz bányaengedély kell már. Szerintem engedd el, rengeteg milliót sprórolsz meg hogyha máshol egy drágább telket veszel vízzel és villannyal.
ma 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!