Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha vennék egy telket, de a...

Ha vennék egy telket, de a víz-csatorna 250m-re van, az mekkora szívás időben?

Figyelt kérdés
Van köztem és az "aszfaltos út" között egy telek, akinek a tulajdonosát még nem értem el, hogy hozzájárulna-e, hogy rajta keresztül ellássam víz és csatorna közművekkel a saját telkem, vagy van lehetőségem őt megkerülve "körben" is esetleg, de az kb 250 m. Ez mennyire problémás pénzben és időben?

tegnap 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A 0.lépés, hogy a vízművektől kell kérni elvi nyilatkozatot. Ők leírják, hogy egyáltalán az igényedet tudja-e fogadni a hálózat vagy sem.


Ha igen, akkor leírják, hogy miként lehet.


Utána jön a terveztetés, engedélyezés, és legvégül a kivitelezés.

tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tehát bemegyek a vízműhöz, és "elvileg" beszélgetünk valamiről lehet-e, nem lehet? Csatorna ugyanott?
tegnap 12:56
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

250 méter piszok sok.

Annyival olcsóbb a telek?

Kútfúráson, és napelemen nem gondolkodtál?

Valószínűleg olcsóbb mint amit kifizetsz a szolgáltatónak hozzászólást.

tegnap 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Fúrt kút olcsóbb? Valóban annak tűnik, ha nem számoljuk a vas-, mangán- és esetleg arzénmentesítő berendezést és annak éves karbantartását, esetenként a talajterhelési adót.
tegnap 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
0. lépés kideríteni hogy egyáltalán lehetséges. Ha gyenge a vezeték akkor trafóbővítés kell és/vagy új vezetékek az utcában plusz a te 250 métered. Itt már 10 milliókról is beszélhetünk mint költség. Vízet sem biztos hogy engedik bővíteni. Csatorna pedig csak akkor lehetséges ha ki tudják lejteni a gerincvezetékbe.
tegnap 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az elvi nyilatkozat az egy írásbeli nyomtatvány.


Pl. DMRV esetében ez:


[link]

tegnap 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tehát az elvi nyilatkozatot csak tulajdonosként tehetem meg? Nekem a telekvásárlás is attól függ, lehet-e vizet, csatornát a telekre vezetni. Így viszont sakk matt.
tegnap 14:17
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem a víz és a csatorna szolgalmijogos, és ugyan ezen elven lett megvalósítva, mint ahogyan a kérdező szeretné.

Víz esetében nem kapsz saját vízórát csak ikresítettet. Egy szabványos vízóra aknában csak 2 órát tesznek le. Így, ha a szomszédodnak nincs öntöző órája akkor a tied belefér, de ezek után ő már nem tud igényelni ugyan abban az aknára öntöző órát.

Méretlen vezetékre nem szerelnek felöntöző órát, azaz a te telkeden a vízcső végét nem érdemes kétté ágaztatni, mert úgysem kapsz rá órát.

A későbbi problémák elkerülése miatt úgy érdemes szolgalmi jogoztatni, hogy te már alapból telepítetsz még egy víz óra aknát, és duplán húzod be a kpe csövet a telkedre. Én ezt sajnos nem tettem meg, most meg már nem megy bele a szomszéd még egy ásásba, ami ugye végig megy a teljes telkén hosszában.

Majd teszek még egy próbát a teljes költség átvállalásával, úgy, hogy neki is én fizetem az öntöző óráját, így talán belemegy. De az is lehet csak várta a borítékot. Korábban családi tulajdon volt a telek, most meg idegené. Mivel nagy a távolság min 1" kpe cső kell, de inkább 5/4"!


Csatorna:

Szintén ikresíteni kell, ezt nem kell pluszban kérvényezni, ha a településen a HÉSZ megengedi egy telken 2 házat, vagy 2 lakást. Csak bejelentési kötelezettsége van. Általában 60-100 cm mélyen van a csatorna rákötés mélysége. Egy 10 méter hosszú udvari csatornaszakasznál, A és B pont között 3-10 cm között kell lennie, de javasolt 10 felöli érték 7-8 cm optimális. 250 -->25 egység * 7 cm = 175 cm szintkülönbség kellene, de még 3 cm lejtéssel is 75 cm, de ekkor a hiba határ miatt, és a talaj eltérő sűlyedése, esetleg nem megfelelő ágyazás miatt csökkenhet a lejtés ami dugulást okozhat. Ezen kívül 4-5 db tisztító aknát nem árt bele tenni, így a vomás biztosan ki tudja takarítani ha szükséges. 110 vagy 125 KG cső szükséges, de inkább utóbbi.


Viszont a te esetedben jobb megoldás a szennyvíz átemelő szivattyú, azért mert 5/4"-os csövön elnyomja a kakit dugulás nélkül. Nedves törlőkendőt tilos lehúzni a wc-n és akkor nem lesz gond.


A szolgalmi jog nyomvonalát minden esetben geodéta veszi fel. Majd ezután kell egy ügyvéd, ennek költsége 2 közműre 200000 ft körül mozog.


A szolgalmi jog bejegyzés esetén érték csökkenést kap a szolgalmi jogozott telek! Bank függő, de 5-10%-ot levonnak. Ezt nem tudtam a ház eladásakor panaszkodta a vevő, tőle 10%-ot vontak. Mivel nagy önerővel rendelkezett neki nem volt probléma.


Egyéb dolog: ha ilyet akarsz a szomszédtól általában vastag borítékot vár cserébe. Ha nem engedi a bíróság kötelezi, de neked kártalanítani kell, az érték csökkenéssel. Azaz ha van egy 50 milliós háza az 2,5-5 milliós közötti összeget jelent. Tehát jobb bepróbálkozni 0,5-1 közötti összeggel.

Majd miután mindennel megvagytok neked még a telkét is helyre kell állítani.

tegnap 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sajnos csak tulajdonossal állnak szóba...


Jelenlegi tulajdonost lehet megfűzni, hogy adja be az igényt, aztán 14 napon belül kiderül.

tegnap 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"ha ilyet akarsz a szomszédtól általában vastag borítékot vár cserébe. Ha nem engedi a bíróság kötelezi, de neked kártalanítani kell"


Nem, mert körbe lehet vezetni 250 m-en.

tegnap 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!