Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház megtekintés elött miért...

Ház megtekintés elött miért kéri el a vevő a helyrajzszámot? Mit fog megtudni belőle? Megadjam mielött megnézi?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak nekem furi ez, de vajon ez miért nem ér rá addíg amíg komolyra fordul a dolog. Megtud belőle valami extra infót?
tegnap 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Fogalmam sincs, mert tulajdoni lapot lakcím alapján is le tud kérni...
tegnap 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Megtudhatja azt, ami érdekli, pl vehet tulajdoni lapot, amin több

infó van, mint amit a tulajok hirtelen el tudnak mondani. Nyugodtan add meg.

tegnap 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Vagyis pontos cím alapján.
tegnap 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán nem fura, megtud mindent fontos infót, hány tulajdonos van, van-e haszonélvezet az ingatlanon, van-e hitel, inkasszó vagy végrehajtás az ingatlanon, stb.
tegnap 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején térképmásolatot és tulajdoni lapot kértem le, sok felesleges kört lehet így megspórolni.

pl: hozzá van építve a házhoz, de nincs feltüntetve a rajzon, az 5 éve is 1,5 milliós költség volt. Jelenleg biztos 2 felett lenne, és min 6 hónapos ügyintézés. Engem ilyen nem tartott vissza, de ez az eladó költsége, helyre tenni a papírokat, ha már eladja. Az OTP ilyen ingatlan lakáshitelét alapból elutasítja, sok állami támogatást nem is lehet így igénybe venni.

tegnap 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Örököltem egy 1/4 házat, amikor az eladásához kellett a tulajdoni lap, akkor tudtam meg, hogy a magasságra nézve korlátozás van. Mivel senki nem akart rá építeni, senki nem tudott a tilalomról, vagy legalábbis nem emlékezett rá. Nem kel rosszhiszeműnek lenni, hogy valaki ne említsen egy ilyen korlátozást.
tegnap 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azt furcsálom, hogy én mindent elmondtam, hogy 100% saját tulajdon, teher mentes, stb. akkor már az elején nem hisz nekem? Még nem jutottunk odáig, hogy konkrét ajánlatot tenne csak érdeklődik. Akkor nincs ezzel semmi gond. Köszönöm!
tegnap 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy nem hisz neked, üzletről van szó, mindenkiről ilyenkor a legrosszabbat kell feltételezni.
tegnap 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Bemondásra senki nem tesz konkrét ajánlatot, teljesen normális, ha előbb leellenőrzi, tényleg a tulajdonos árulja-e, tényleg tehermentes-e és hasonlók. Üzletnél nem érdemes ilyenek megsértődni, hogy nem bízik meg egy ismeretlenben. De ezek szerint komolyan érdekli.
tegnap 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!