Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek hogy tudnék így...

Szerintetek hogy tudnék így egy budapesti minigarzont venni?

Figyelt kérdés

Sajnos több, mint 10 éve már, hogy albérletezek. Rengeteg pénzt elvitt már, de mindig pontosan ki tudtam fizetni. Annyira jó lenne már egy sajátot fizetni és nem mások zsebét tömni.

Félretettem mindig, amennyit az albérlet mellett tudtam. Jelenleg olyan 7,5 millió forintom van.

Egy budapesti minigarzon lenne az álmom, ami nem szuterén és normális a lakóközösség.

Sajnos a fizetésem az elég kevés, nettó 280+Szép kártyával+ bérlettel 300. Jelenleg a pénz egy része állampapírban van, elég jól kamatozik még februárig. Utána már nem lesz olyan jó a kamat. Valószínűleg most lesz lakbéremelés is, mert utoljára tavalyelőtt volt.

Már nagyon unom, hogy állandóan egyre többet kell fizetni az albérletért és sosem lesz az enyém.

Nyilván egy párral könnyebb lenne, de perpillanat nincs kilátásban. Meg amúgy is jobb lenne egy kis lakás, ami az enyém, aztán el lehet adni/kiadni bármikor, ha közben alakulna egy kapcsolat. Gyereket nem tervezek, szóval ilyen babaváró meg a CSOK kizárva.

Nézegettem a hirdetéseket, de ilyen fizetésre nem tudom mit tudnék venni, ami azért nem egy dohos pince vagy 8.kerület sűrűje és amire hitelt is adna nekem a bank. Nincsenek nagy igényeim, 26 nm-en már el lennék. Most sem lakok nagy helyen.

Olyan elkeserítő, hogy évek óta spórolok és úgy érzem, hogy mégis egyre távolodok a célomtól.

Pedig nem egy palotára vágyok.



tegnap 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Hát nettó 280-ból sehogy. Ezzel olyan max 10 milliót tudsz felvenni, persze ügyvéd, egyéb költségek tehát a 17,5 millióból 16 amivel lehet számolni még akkor is ha 12 havi részletfizetést kér az ember az illetéknél.
tegnap 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos ez így nagyon rossz helyzet, sosem érem be az árakat. Amikor elkezdtem dolgozni és spórolni, akkor ennyivel még simán tudtam volna venni hitelre. Nagyon elszálltak az árak, a fizetés meg nem követi.

Tanulok egyébként levelezőn, mert egy sima érettségivel nem nagyon találok ennél jobb helyet.

Hiába gyűjtögetek, évről évre csak egyre többe kerülnek a garzonok és egyre több pénzt adok ki az albérletre.

Közben meg ki tudnám fizetni a törlesztőt is, ha a lakbért ki tudtam fizetni évek óta minden hónapban.

Nem könnyű helyzet, lehet az lesz a vége, hogy inkább külföldre költözök, már van rokonom kint és a segélye annyi, mint nekem a fizetésem.

Elég szomorú, hogy aki végig dolgozza, spórolja itt, az se tud ötről a hatra jutni ebben az országban, csak ha pénzes családba születik.

tegnap 13:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj,én nem nagyon látok ebből más kiutat mint a külföldi meló,én is ezt csináltam/csinálom. Az a lényeg,hogy olyan állást keress ahol ingyen/olcsón van a szállás mert az a legnagyobb tétel ha odakint bérelned kell. Pl szállodák van hogy biztosítanak ingyen szallást a dolgozóknak. Kiküldetési szerződéses munkavállalás is jó lehet mert úgy is ingyen van a lakhatás,viszont azzal számolj hogy az nem szamít bele a nyugdíjba,csak a magyar alapbéred ami kb minimalbér. Én ez utóbbit csinálom,így lett egy 23 milliós vidéki panelem kp-ra 7 év alatt,2 éven belül veszem a másodikat,ez amióta megvettem azóta ki van adva,abból is van így passzív bevételem meg az egyre hízó megtakarításomból. Csak akkor költözök majd haza ha meg tudom venni a második kecómat is kp-ra,és még azon felül lesz egy jó portfólióm megtakarításokból. A kinti élet szopás mert ha spórolni akarsz akkor ugyanúgy nélkülözöl mint odahaza és nincsenek barátok,rokonok,csak egy rakás mindenkire irígy,rosszindulatú magyar. Szóval nem egyszerű ez,nagyon kitartónak kell lenni hogy elérd a céljaidat.
tegnap 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Fizetéshez tegyük hozzá, hogy nettó 280 már 10-15 éve is kevésnek számított Budapesti viszonylatban és végzettség nélkül korábban sem nagyon lehetett ingatlant vásárolni.
tegnap 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mégis egy csomó embert ismerek, aki ennyit keres sajnos, van aki diplomával.

Azért nem egy 1,5-2 szobás lakásban gondolkodtam, csak egy kis lyukban, ahol meghúzhatom magam. Ezt a pénzt is rengeteg spórolással és munkával sikerült albérlet mellett összegyűjtenem. Sajnos megkeresni sokkal nehezebb volt, mint amennyit ér.

tegnap 16:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3 év múlva még ennyit se fog érni mert Orbánék folyamatosan inflálják a forintot. Amúgy ha neked elég a jelenlegi fizetésed akkor azért nem kell Pestre költözni,ezt vidéki városokban is simán megkeresnéd és nem csak Győr környékén hanem Heves megyében is,ahol meg jóval olcsóbbak az ingatlanok. Reális célokat kell kitűzni és azokat megvalósítani,nem pedig álmokat kergetni,aztán 20 év múlva meg azt veszed észre hogy szegényre spóroltad magad,mert az a pénz amit egykor félre tettél az X év múlva szart se fog érni. És még csak nem is éltél közben. A pesti lakás az senkinek nem jár alanyi jogon,de még egy egri lakás sem. Elsőnek nem a zsánerlakásoddal kell kezdeni hanem egy olyan kecóval amit pont meg tudsz venni,aztán 5-10 év múlva azt dobbantónak tudod használni a továbblépéshez. Engem rendesen szétszopatott az élet/ez a rohadt rendszer,de már sínen vagyok és azt mondom,hogy ha nagy áldozatok árán is de nem lehetetlen célba érni.

#3 voltam.

tegnap 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogyse tudod megvenni, én is azt hittem 10éve hogy majd veszek egy garzont pesten, de rájöttem hogy nem megy 3 év után meguntam, hazaköltöztem vidékre, gyűjtögettem, aztán vettem egy kis faluban teljesen felújítandó családi házat. Azt újítgatom, nagy tér van, kert, zöldség-gyümölcs, most lett vége a lekvárfőzési szezonnak. Nekem jobban is tetszik a vidéki élet, a fene se menne vissza budapestre, amennyiér vettem a házat, annyiér talán még egy disznóólat se adnak azok ott...
tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodtan lepontozhat a sok proli, ettől még a tény sajnos tény, ekkora fizetésből albérlet mellett már 10-15 éve sem igazán lehetett jól élni vagy lakást vásárolni.
tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
#8 Lakást azért lehetett venni, hogy "jól élni" az meg relatív mert attól függ, ki mit ért ezalatt. Budapesten 10-15 éve egy, a kérdező által keresett garzon kb. 5-8 millió Ft volt, az akkori fizetésekhez viszonyítva spórolással ezt azért megengedhette magának az ember. 10-15 éve nettó 280ezres fizetésnek úgy vélem nagyon sokan örültek volna, akár komoly végzettségű, diplomázott tanult emberek is. Akkoriban kb. a vezető beosztású mérnökök kerestek ennyit.
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én most is nagyon jól élek Bp-n, minden héten van valami ingyenes vagy olcsó program, sose unatkozok. A cég fizeti a Pest megyebérletemet, szóval utazgatni is tudok. Nincsenek nagy igényeim, pl kocsit sosem akartam, tömegközlekedéssel megoldom.

Laktam vidéken is, de ott tényleg nem éltem olyan életet, amilyet szeretnék. Szeretek pörögni, mindenféle rendezvényre járni. Bp nekem való hely ilyen szempontból, mert hétköznap sen lehet ott unatkozni, akkor sem, ha az embernek nem sok pénze van.

Egyedül ez a problémám, hogy ki vagyok árazódva a lakáspiacról, mivel a szüleimnek sincs lakása, ezért nagyon hamar kellett elkezdenem dolgozni+albérletet fizetni.

tegnap 22:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!