Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Májusba el cseréltük a két...

Farkas istvánné2 kérdése:

Májusba el cseréltük a két ingatlant! De a cserepartner el áll a szerződéstől! Relytett hibákra hivatkozva! De közben félig fel ujjitották a volt házamat! Ha vissza kell költözzem a házamba a felujitás költségét meg kell fizessem?

Figyelt kérdés
Régi öregházrol van szo! Tisztában kellett lenniük hogy egy 60 éves ház fel ujitásra szorul szigetelés stb….

aug. 31. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ügyvéd, de szerintem bizonyítaniuk kellene, hogy az eladáskor tudomásod volt a hibákról. És mi az, hogy eláll a szerződéstől? Utólag már olyat nem lehet, ha csak nem volt benne valami ilyesmi kitétel, amit nem hiszek.
aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem állhat el utólag. Cserénél ez elég értelmetlen, mondjuk vételkor sem lehetséges szerintem. Azóta eltelt 4 hónap, nincs szavatosság rá, mert nem új ingatlanról beszélünk. Én azt mondanám, hogy pereljen nyugodtan, értelme semmi.
aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy utólag eláll a szerződéstől.

Ha megvette az az övé. Ha rejtett hibára vagy másra hivatkozva szerződést akarna visszacsinálni ahhoz bírósági döntés kellene.

neked azokhoz a lakásodhoz már semmi közöd. Már az ő nevén vannak, kifizette őket - legalább részben, a szerződéstől függően.

Gondolj bele, hogy fordítottan te se tehetnél olyat, hogy ennyi idő után beállítasz hozzájuk, hogy "elállsz" a szerződéstől, mert neked valami gondod támadt utólag.

Elállni a szerződéstől akkor lehet amikor az adásvétel még nem zárult le. vagyis még csak előleget, foglalót fizetett ki az egyik fél avgy a banki hitelre vártok, hogy meglesz-e vagy sem. Amikor a tulajdon átadásra került akkor már nem lehet elállni a szerződéstől mert már lezárult az adás-vétel, már ő a tulajdonos és nem te. Addig állhatott volna el amíg a te neveden van.

aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezért legyen benne minden ilyen szerződésben a megtekintett állapotban! Ha sajnál a vevő építési szakértőt felkérni, akkor utólag már nem kereskedhet. Üdv!
szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!