Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 70-80-as években épült 4...

70-80-as években épült 4 emeletes társasházban téglalakás vagy hasonló árban a panellakás a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Tégla kb 1,5-szobást kapni ebben az árfekvésben, ugyanebben pedig + 1 szobával rendelkező panellakást.

Melyik a jobb döntés?

Beszéltem egy ismerősömmel azt mondta, hogy a szerelhetőség végett jobb a tégla. Egyszerűbb bele klímát telepíteni, elektromos hálózatot felújítani, ezek jötte főleg szóba.


A téglalakás amiket nézegetek azok viszont konvektoros fűtésűek, tehát ezt is figyelembe kell venni, hogy központi fűtés sajnos nem megoldható.


Egyelőre egyedül költöznék, de ha később lenne esetleg család, akkor lehet nem kellene nagyobbra költözni, ilyen szempontból a panel jobb ötletnek tűnik, de 3 szobás panellakásban is fura lenne élni egyedül.


32 éves vagyok.


aug. 14. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
A tégla a jobb.
aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján nagyjából ugyanolyan jó döntés lehet mindkettő. Anyagában a tégla jobb tényleg, de ha a panel nagyobb, ugye, akkor négyzetméterára is jobb lehet. Így inkább elsősorban a környéktől (közlekedés, csend, kilátás), lakók összetételétől, ház állapotától függ (van-e tárolója, lift, erkély, hányadik emelet, közös költség, felújítási alap... stb.). És a vágyott korszerűsítést mindenképp ki kellene számolni, mennyit költenél az egyikre és mennyit a másikra.
aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
De ha ez még nem konkrét két lakás, csak neten nézelődsz, akkor menj el, aztán nézd meg mindet, ami tetszik, és szerintem rájössz, hol tudod elképzelni magadat.
aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

Több, mint 30 évet laktam panelban.... A helyes válasz a tégla.

Lehet, hogy kovektoros nagy részük, de idővel lehet beszerelni gázkazánt, radiátorokkal. Én például egy ilyet vettem. 60-as években épült. Csendes környéken. 1,5 szoba emeleti + plusz egy kis erkély is van hozzá, szépen rendben volt tartva.

Nem akarlak rábeszélni, de ne csak a lakást nézd meg, hanem a lépcsőházat, embereket, környéket.

Panelt szeretnél mindenképpen, akkor kerüld a 10 és 15 emeleteseket. Azokból a 4 emeletesek valamivel élhetőbbek....

aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván tégla jobb,vastagabb jobban szigetel.
aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!