Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 60 év alattiak, támogatta a...

Ignis Subdialis kérdése:

60 év alattiak, támogatta a családod (szülők, rokonok) valamilyen formában az ingatlanvásárlásod?

Figyelt kérdés

Igen, szándékosan, például:

- egy háztartásban éltél velük, hogy spórolhass

- általuk biztosított ingatlanban élhettél, hogy spórolhass (külön háztartásban)

- pénzzel járultak hozzá (részösszeg)

- ajándékoztak egy ingatlant

- hitelhez segítettek (jelzálog, fedezet, kezesség…)

Igen, passzívan: örököltél pénzt vagy ingatlant.

Nem, szándékosan: megtehették volna, de nem akarták támogatni.

Nem segíthettek, nem volt rá lehetőségük.

Nem, nem volt rá szükségem, más forrásból volt, például:

- párommal közösen vettük meg

- párom ingatlanába költöztem

- párom családja segített

- barát, ismerős segített

Nem, nem volt rá szükségem, megoldottam egyedül.



aug. 1. 23:11
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
1: Azért nem 100 év alattiak, mert a ma 60+ éveseknek lényegesen más lehetőségeik voltak saját ingatlan szerzésére.
aug. 5. 03:56
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőnk szülei sem álltak úgy, hogy támogatni tudtak volna.

Sem lakhatás, sem pénz, semmi. Albérletből vettünk saját lakást teljes önerőnkből, és fizettük végig a lakáshitelt szintén totál saját erőből.

Sokszor még nekünk kellett őket segítenünk anyagilag mivel mindkettőnknek egyedül élő szülője volt.

aug. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyámmal laktam, de a kajámat magamnak vettem, plusz adnom kellett haza minden hónapban 50et. Mindig újítgatott valamit, abba is fizetnem kellett, olyan 20-50.000 havonta. Jobban jártam volna szoba bérléssel..

Nem segített ház vásárlásnál. Sőt, még le akart húzni előtte egy új ablak árával.

aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, egy házat kaptam építési hibák sokaságával a világ végén amit önerőből évekig tataroztunk, majdnem ráment a

házasságunk is. Utólag belegondolva megtehették volna, hogy új lakást, házat adjanak, nem is volt téma, én azt gondoltam ennyi van, apám halála után 50 éves koromban tudtam meg dolgokat. Máig nem értem miért. Jobban jártam volna, ha semmit sem kapok fiatalon.

szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!