Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 60 év alattiak, támogatta a...

Ignis Subdialis kérdése:

60 év alattiak, támogatta a családod (szülők, rokonok) valamilyen formában az ingatlanvásárlásod?

Figyelt kérdés

Igen, szándékosan, például:

- egy háztartásban éltél velük, hogy spórolhass

- általuk biztosított ingatlanban élhettél, hogy spórolhass (külön háztartásban)

- pénzzel járultak hozzá (részösszeg)

- ajándékoztak egy ingatlant

- hitelhez segítettek (jelzálog, fedezet, kezesség…)

Igen, passzívan: örököltél pénzt vagy ingatlant.

Nem, szándékosan: megtehették volna, de nem akarták támogatni.

Nem segíthettek, nem volt rá lehetőségük.

Nem, nem volt rá szükségem, más forrásból volt, például:

- párommal közösen vettük meg

- párom ingatlanába költöztem

- párom családja segített

- barát, ismerős segített

Nem, nem volt rá szükségem, megoldottam egyedül.



aug. 1. 23:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, segítettek.
Igen, passzívan hozzájárultak.
Nem akartak segíteni, bár megtehették volna.
Nem segítettek, nem is volt lehetőségük rá.
Nem segítettek és nem is volt rá szükségem, volt más forrásból.
Nem segítettek, de nem is hiányzott: megvettem magamnak.
27 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

60 év alattiak😅?

Miért nem 100 év alattiak?

aug. 2. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy 4 szobás lakásban laktunk ketten, azt eladtuk és abból vettünk 2 db 2 szobásat.
aug. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

2,5 évet a szüleimmel laktunk. Nem fogadtak el egy fillért sem az ottlakásért. Aztán át önerő 10%-át odaadták kp-ben.


Azóta is hálás vagyok nekik.

aug. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Otthon laktam amíg gyűjtöttem, de mindenből fizetni valóból arányosan kivettem a részemet. A családom akkoriban tönkre tette anyagilag a deviza hitelük, így a megvett házat már nem tudták újítgatni.

Sőt saját pénzből kicseréltettem nekik a nyílászáróikat (haverommal csináltuk), teljes elektromos hálózat felújítás szerelvényestől (én csináltam), és összes háztartási gépet én vettem, ami elromlott (hűtő, mosógép, mikró, tűzhely). Az össz költségem kb 1 évnyi albérlet ára volt.

aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pénzük is alig volt még a lagzinkat is mi fizettük.
aug. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Amikor mama is meghalt, abban állapodtunk meg, hogy lakhatok a nagyszüleim házában. Így is elment egy csomó pénz a felújításra, de sajátot venni esélyem se lett volna.
aug. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

A párommal közösen vettük meg az első lakásunkat. A fizetési ütemezés miatt kaptunk 1 millió ft kölcsönt a családomtól.

A családi házunkba már sajnos került egy pici örökség is (6 millió ft), ha ez "családi támogatásnak" minősül.

Egyébként az is támogatás részemről, hogy mondjuk a diplomáig anyagilag abszolút támogattak mindkettőnket.

aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
83%
A meglévő kertesházam egyharmada a szúleim támogatásának köszönhető. Ez kb 3 milót jelent. 3 milla hitel 3 milla saját pénz. 15 éve 9 millába volt összehozni. Hitel már nincs . Akkor minimálra lett kész hogy a lakhatásit megkapjam. Azóta már rávertem még egy csomó pénzt. Most épp szigetelik nemsokára. Mai áron összességében még vagy 5 millát ráköltöttem.
aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem.


Az anyám egyedülálló szülőként nem tehette meg, de amúgy is az volt a hozzáállása, hogy oldjuk meg egyedül, neki sem segített senki (ja, nem, csak fizették a lagziját, kaptak egy telket ajándékba az esküvőre és ott lakhattak gyerekestől a sz7üleinél, míg építkeztek apámmal), legyünk hálásak, mert egyáltalán felnevelt, ha nem tetszik, ami otthon van, lehet menni albérletbe, amúgy természetesen be is kellett adni pénzt a diákmunkából, amúgy érettségi után pár hónappal leléptem.


A férjem szülei meg szimplán pénzelverős típusok, mindig tehetősebbek voltak, de szeretnek költeni, pénzt nem tettek félre a gyerekeknek, mert bevallásuk szerint nem tudtak, amúgy sajnálkoztak is, hogy nem tudnak segíteni, miközben 10+ millióért vettek autót, 400 ezerért kávégépet, fél millióért tv-t és ilyesmi.

aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

9-es vagyok, de egyébként rajtunk kívül kb. minden közeli barátunk, ismerősünk, akinek van lakása, kapott segítséget otthonról, akár megkapták a nagymama lakását vagy pénzt vagy igen, van, aki örökölt.


Csak mi nem kaptunk semmit...

aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!