Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Gubacsipusztán a XX. kerületbe...

Gubacsipusztán a XX. kerületben milyen élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Családi házat szeretnék venni, Gubacsipuszta nagyon szimpatikus, de érdekelne az ottlakók véleménye. Mennyire élhető családdal?

Egyébként még Kispest óvárosi ill. kertvárosi része jön szóba.

Köszönöm a válaszokat.



júl. 23. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem laktam ott, de 18 éven keresztül arra jártam át napi szinten. Nekem annyira nem jön be. Elég proli környék, sok a C típus. Vannak normális újabb házak is, de ugyanúgy megtalálhatóak a putrik is. Előnye talán hogy annyira nincs a vilg végén. Akár tömegközlekedéssel, akár kocsival viszonylag egyszerűen bent vagy a belvárosban.
júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bár már több mint 30 éve máshol élek, de ott születtem és nőttem fel. Mivel a szülői ház még meg van, rendszeresen járok oda. Jó volt ott felnőni. Gyerekkoromban még a Dél-pesti kórház nem létezett, a mögötte lévő erdős rész pedig egy jókora nádas-mocsaras terület volt. A Kakas-tó valóban egy kis tó volt, vagy inkább kubikgödör, a ma Erzsébet-érnek nevezett kis csatornát pedig Skadinak hívtuk és a nyári szünet nagy részét ott töltöttük. A vasút soron valóban volt egy iparvágány és időnként gőzösök húztak rajta tehervagonokat a helyi kölykök nem kis örömére :) Ezek a területek most pihenő övezetként működnek. Kitűnően alkalmasak sétára, kerékpározni, kutyát sétáltatni, stb.

A házak jó része a 60-as években vagy előtte épült, rengeteg a Kádár-kocka. Mivel ez egy mocsaras terület volt elég magasan van a talajvízszint. Nagyobb esőzések után a szigeteletlen pincékben állhat a víz. A csatornahálózat eléggé elavult egy-egy felhőszakadás után a mélyebben fekvő részeken visszaömlik a szennyvíz. A Fiume-Szabadka utcai részeken időnként erős csatornaszag érződik még száraz időben is. A Fiume utcánál mostanában új lakóparkok épülnek. Hát, nem tudom. Nekem ezek a kocka házak úgy tűnnek, mint a helikopterről egymásra dobált konténerek. Persze valakinek biztos tetszik. A tömegközlekedés jó és rengeteg nagyobb áruház van a közelben (TC, Auchan, Ikea, stb). Viszont a városba vezető forgalom katasztrofális reggelente. Az M5 bevezető, a Soroksári út és a köztük lévő főbb utakon araszoló kocsisorok a jellemzők. A romákkal nem szokott gond lenni, inkább néhány nevesebb, gazdagabb család él a környéken. Sok barátom él már évtizedek óta ezen a területen teljes megelégedéssel. Bocsi, egy kicsit hosszú lett, de remélem tudtam segíteni.

júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!