Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Haszonélvező tudta nélkül el...

Haszonélvező tudta nélkül el tudom adni a tulajdoni részem egy részét?

Figyelt kérdés
Egy lakásban 50-%-os tulajdonos vagyok. Szeretnék pénzhez jutni, és eladni a tulajdonom egy részét. Lehetséges-e ez anélkül, hogy a haszonélvező tudjon róla? (25%-os haszonélvezete van, és van egy 75%-os haszonélvező is)

júl. 16. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk nem is kell hozzá az engedélye, de akkora balekot nem kapsz aki ebben a formaban megveszi
júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem, de nem számít, úgyse találsz vevőt egy ingatlan felére aminek még két haszonélvezője is van.
júl. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Úgy se tudod eladni.
júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
nem
júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Ebben a formában nem fogsz pénzhez jutni míg élnek a haszonélvezők. Szerintem ne is gondolj ezen tovább mert senki nem venné meg.
júl. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
35%
Próbáld meg. Ma mindenre van ember. Nekem tetszik az otlet. Akar a gyerekeimnek is jó lehet (…) es mire a gyerekeim nagyok a haszonelvezok (…)
júl. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező

A tulajdonod akkor adod el amikor akarod, ahhoz semmi köze a haszonélvezőnek.

Ellenben ha csak 50%-ban vagy tulajdonos, ráadásul haszonélvezet van az ingatlanon akkor senki nem fogja megvenni. Minek vennének meg valamit amit nem használhatnak amíg a haszonélvező él és amit amúgy is meg kell majd utána is osztaniuk a másik tulajdonossal?

A haszonélvezőnek nem kell elmondanod, hogy eladod a tulajdonodat, a másik tulajdonosnak azonban igen, mert csak a beleegyezésével adhatod el a saját részedet. A másik tulajdonosnak elővásárlási joga van, alá kell írnia az adásvételi szerződést hogy beleegyezik, hogy más vegye meg és nem ő. A másik tulaj tehát tudni fogja és ő meg nyilván elmondja a haszonélvezőnek.

Találgathatok kérdező?

A szüleitek a nevetekre írták az ingatlant, de a korábbi tulajdoni arányuknak megfelelően megtartották a haszonélvezeti jogot rajta és abban laknak, te meg most pénzt szeretnél csinálni és akár idegennek is eladnád a tulajdonrészedet. Eltaláltam?

júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A tulajdonjogot eladhatod, csak éppen nincs olyan balek, aki megveszi. Senkinek sem kell olyan lakás,amiben ott lakik a haszonélvező.
júl. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hülyeséget írnak itt többen. Nyugodtan eladhatod a haszonélvező tudta nélkül. Csak senki nem fogja így megvenni.
júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!