Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek szép ez a kicsi...

Szerintetek szép ez a kicsi lakás?


júl. 5. 13:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
A színek egyáltalán nem, de az ízléseken kár is vitázni. A berendezés nem praktikus. Ilyen kis lakásokban minden centi számít, úgyhogy beépített bútorokkal lehet jó megoldásokat találni. A nappali-háló közt az a kiugró beugró megoldás se ideális. Az ágy és szekrény közt az a keskeny közlekedő rész alkalmas lenne sok anyázásra, lábujj és térd beverése miatt. Mondjuk ez is egyéni nézőpont, mivel gyakran nekimegyek mindennek. Fiatalon viszont nagyon örültem volna egy ilyen kis lakásnak és törekedtem volna arra hogy ideális legyen a berendezés. Tetszik hogy elég nagy terasz van hozzá.
júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
A nappali és a háló nincs jól berendezve, mármint nem praktikus. A konyha jól néz ki. A bútorok, függönyök nem annyira ízlésem.
júl. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az nem tetszik hogy a konyhában van a mosógép. Úgy tudom az angoloknál szokás ez.

Nekem tul kicsi lenne még akkor is ha egyedül élnék, de aki csak aludni jár haza annak megfelelő.

júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nem tetszik. Az elrendezése és mérete olyan amilyen, ezen nem lehet változtatni, de a színek és a bútorok nekem olyan "olcsó" hatást keltenek. Olyan, mintha mindenből megvették volna a legolcsóbbat és az mindenféle koncepció, harmonizálás nélkül behányták volna oda, ahova elfér.
júl. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a színekkel és a bútorokkal van problémám, de alapvetően szerintem egy szerethető kis lakást tudnék kreálni belőle, amiben eléldegélnék egyedül akár.

A bútorok nagyon szedett-vedettek és némelyik böszme hatást kelt. Az amerikai konyha nem praktikus elrendezésű így. A konyhabútor is szedett-vedett hatású, az asztal elfoglalja egy pici kanapé helyét, a tv szekrény helyére valami sokkal finomabbat, "lebegő hatásút" tennék. A nagy szekrény helyére pedig valami beépítettet.

A hálóban ez a falszín nem tetszik és ha látnám élőben és lenne rá lehetőség, lehet más elrendezést választanék.

A lamináltat valószínű modernebb színre cserélném, a függönyöket szebb, egyszerű fényáteresztősre, keresnék valami szép lámpákat és ennyi.

Alapvetően szerintem egy egyedül élő embernek tök oké az egész, nyilván jelen formában sem élhetetlen, de nem az én ízlésem.

júl. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nagyon "albis", de jó az erkélye :)
aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Itt sokan szerintem félreértik a kérdést. Nem az a kérdés, hogy mennyire nagy, vagy mennyire praktikus. Az a kérdés, hogy szép-e. Egy 150 négyzetméteres családiház is lehet ocsmány, egy 40 négyzetméteres lakás is lehet gyönyörű.


Megválaszolom én neked egyszerűen: Nem. Ez a lakás szerintem kimondottan ronda. És most mint szépséget nézem. Nem azt, hogy omlik-e a vakolat, vagy hogy ereszt-e a budi. Nem szép. Nincs stílusa. Semmi nem harmonizál semmivel. Rém gagyi, olcsó az egész berendezés. A lakás külső képek alapján egy 10-15 éves építésnek tűnik, a belseje olyan, mintha 30-40 éve rendezte volna be egy nyugdíjas.


Naadeháát hogy mondhatok ilyeet, hát van benne minden mi szem szájnak ingereee. Egykét dolog, hogy mire gondolok:

-A falak színe baromira öregíti az egészet. Ez a halványsárga meg a rikítózöld 20 éve (sem) volt divat.

- A laminált padlókról ordít, hogy olcsó. Nem néz ki jól, szörnyű választás volt amikor ezt valaki lerakta

- A konyhabútor hányadék. A legolcsóbb 15X15-ös fehér csempével megfűszerezve.

- Hálószobabútor hányadék az ágyat is beleértve (szintén a legolcsóbb amit kapni lehet)

- A terekben 5 különböző árnyalatú "fa" (fa hatású) anyag jelenik meg.

- Nincs lámpatest, csak egy égő. Ez mitől lenne szép?

És lehetne még sorolni.


Egy szépérzékkel rendelkező (köztük én is) kiszórnék innen MINDENT ami van. Kifesteném az egészet újra olyan színekkel, ami nem megy ki a divatból. És utána jó lenne.


Csakhogy értsétek miről dumálok, például ez szép (De rakhatnék más stílust is):

[link]


Amit te küldtél, ott valakik összeválogatták a legolcsóbb, legolcsóbbnak kinéző, egymáshoz legkevésbé sem passzoló berendezéseket, és egyberakták.

Bárki akinek kicsit is van szépérzéke vagy látott már tényleg szép belteret, annak tök egyértelmű, hogy ez nem az.


És nem is pénz kérdése. Mert nem az a baj, ha valami olcsó. Hanem ha ordít róla, hogy tényleg olcsó.

aug. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!