Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csökkeni fognak az ingatlanára...

Csökkeni fognak az ingatlanárak,ha kipukkad a fidesz babaváró lufija?

Figyelt kérdés
[link]

máj. 29. 14:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem valószínű, eddig sem önmagában a babaváró vitte el az árakat.
máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem fognak. Eddig mindig is nottek az arak. Inkabb stagnalni fog es visszaesik a kereslet de olyan nem lesz hogy az 50 millios ingatlant 40ert megveszed. Az emberek inkabb nem adjak el minthogy lejjebb vigyek az arat. Aki leviszi az arat annak a hazara azonnal lecsap valaki, eselyed sem lesz hitelugyintezest kezdeni.
máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

2016ban kb felébe harmadába kerültek az ingatlanok. Szóval ha 30ból felépült a ház az most min 60at ér, de inkább közelebb van a 90hez.

Lakáshitel most 6,5 % thm, a kamattámogatott hitel meg 3% volt. Tehát egyszerűen kiváltják a csokot egy mezei lakáshitel, mert az ingatlan áremelkedése miatt 50-70% önerővel rendelkeznek.

Akik ezt nem lépik meg ostobák, vagy egyszerűen piaci áron eladják, nekik min a fele megmarad, abból meg tudnak venni egy lakást vagy egy régebbi házat.

Semmi szükség az állami mentő akcióra... Aki ebbe bele bukik az meg is érdemli!


A babaváró más kerdés. Az értelmesebbek ingatlanba fektették az ostobák meg elszórták minden féle kacatra pl kocsi, nyaralás stb.

Na most aki ingatlanba fektette kiváltja lakáshitelre. Az ostobák meg megérdemlik a sorsukat...

máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Sztem a környéken ahol lakok maximum stagnálás volt igyis, vagy inkább enyhe csökkenés.
máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem fog, jön majd a mentőcsomag. Megint azok fizetnek rá, akik tudatosan nem vettek fel ilyen hitelt, mégis az ő pénzükből víkendeznek amazok...
máj. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem valószínű.
máj. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Infláció van és te árcsökkenést vársz?

Elmondom, hogy volt Lágymányoson a Bogdánfy utcában egy kis lakásom. az új árán megdöbbentem, amikor láttam a papírokon, hogy amikor felépült, olyan huszonnyolcezer valamennyi volt az egész lakás, 36, vagy 38 négyzetméter, már nem emlékszem.

Én már 440 ezerért vettem és eladtam 12 év múlva 2,5 millióért.

Jelenleg 50 millió körül van az ára.

Az ingatlan ilyen időben, amikor gyorsan romlik a pénz, a legjobb befektetés.

máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%

Azt tudjátok remélem, hogy a lakhatási helyzetet a rendszerváltás után cseszték el! Amikoris a tanácsi ingatlanokat ingyen vagy bagóér szétosztogatták a bennfenteseknek, a párttagoknak meg a többieknek. Még abból az időből gazdagodott meg egy réteg, és így tettek szert több saját ingatlanra!

Ahhoz hogy rend legyen az ingatlanok terén, 40évre visszamenőleg kéne vizsgálatokat indítani, és a jogtalanul megszerzett ingatlanokat visszavenni és belőle támogatni a mai fiatalokat akik emiatt szenvednek.

Azért nem kerül ugyanis a maiaknak ingatlan és azért magasak az albérletárak is, mert annakidején szinte kirabolták az államot!

Ha nem rabolták volna ki, nem is lenne ennyi albérleti ingatlan, helyette tanácsi/önkormányzati lakások lennének igazságosabb lakhatási lehetőséggel.

És hogy értsétek, mit jelent hogy bagóér megvettek mondjuk 95'-ben egy kétszobás lakást: mai árszintre átvetítve, annuitással számolva kb. 5-8millió Ft. Ilyen olcsón kapták meg, vagy kevesebbér protekcióval! Az akkoriban a magánszférában felhalmozott ingatlanok vannak most borsos áron kiadva/eladva.

Úgyhogy lehet okolni az akkori kormányt/kormányokat, akik megkárosították az államot és a nép egy részét, többszörös lemenő generációig, mert ekkora bűnt -látható módon- több generáció lemenését végigkisérő ingatlanpiac nem tud kiegyenlítetten megoldani!

máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha igen, akkor sem:) Infláció.
máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%
Én enyhe csökkenést latok.
máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!