Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez a sok CSOK-os család nem...

Ez a sok CSOK-os család nem fogja megbánni, hogy 70-80 milliókat költenek egy 90 négyzetméteres sorházra, rengeteg szomszéddal, egymás szájában?

Figyelt kérdés

Nézem ezeket az új sorházakat, amiket akarva akaratlanul húznak fel, a legető legdurvább telekfelosztásokkal, zsebkendőnyi kertrészekkel. Ezekért az összegekért tisztességes, önálló családi házakat is kapni ugyanott, csak ugye nem újépítésűek..


Ismertek olyat, aki megbánta, hogy ilyet vett? Én egy sorról tudok, ott 3 év után már mindenki utál mindenkit. Nem lenne jobb inkább önálló telkeken építkezni, a beruházóknak is? Ez senkinek nem jó, sem a családoknak, sem a régi szomszédoknak.


Csak én gondolom, hogy ezek nem túl jó ingatlanok még akkor sem, ha szépek éppen az átadás idején? A durva, hogy még mindig felfele mennek az áraik, de viszik mint a cukrot.


máj. 22. 14:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Rendes utak, átgondolt parkolási megoldások kellenének és gyakoribb tömegközlekedés. Marha környezetszennyező, hogy 1-1 ember szaladgál autóval. A másik, hogy sokan egy 5 perces séta helyett is azt használják. Nem normális, hogy egy faluban ekkora forgalom legyen, pláne, hogy sok helyen nincs járda. Az öregek simán biciklivel tudnak menni a boltba, a fiatalok valahogy nem.
máj. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom manapság egy vidéki új utcában hogyan keletkezik a járda, de nálunk és a környező falukba mindenki saját mag csinálta meg közterületen, önköltségen. Azóta a eltelt 20-30 év, közben a javításokat is a ház tulajdonosok végezték önköltségre. Szintén saját költség volt az árkokon való átjutás megoldása, aminek a legáltalánosabb megoldása a híd gyűrű volt. A mi falunkba az önkormányzat leaszfaltoztatta a beton járdákat néhány éve. Nekem jobban bejött a beton, mert az nem melegedett fel úgy mint az aszfalt nyáron, és jobb volt rajta sétálni.

Ahogy elnézem a környező településeken a telek és közút kiosztásokat, ott van a járda helye, csak az új lakók gondolom azt várják, majd az önkormányzatok megcsinálják. Szerintem nem fogják, már csak azért sem, mert, ha az egyik polgármester jó fej, akkor a környező településeken "lázadás" tör ki.

Falusi "Luxus" részeken pedig már úgy adják el a telkeket, hogy kész van az út, a járda, és a kocsibehajtók (vagy folyamatban). Viszont 2-4x árat kérnek ezeken a helyeken.

máj. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
90%

(Nem olvastam a kommenteket)


Nővéremék nagyon megbánták.

Mi gyerekként Székesfehérvár "elit" részén nőttönk fel. Imádtunk ott lakni.

Elköltözött albérletbe a városba mikor férjhez ment. lett egy lányuk. Nem érezték jól magukat ott. Ezért felvettek mindent is. Csok, babaváró...

Eladtak mindent is, hogy legyen elég pénzük.

És visszaköltöztek a gyerekkori háztól 2 utcányira.

1000m2-es telken 3 ház.

Szült egymás után még 2 gyereket, mert ugye aláírták.


Most ott tart, hogy már utálja a környéket, mert közel nem az már, mint gyerekkorunkba. Iszonyúan beépült, nagyon sznob lett mindenki, borzalmas ott élni már számára. Emellé a 3 gyerek is kicsinálja idegileg.

A másik 2 szomszéddal pedig köszönő viszonyban sincsenek, hiába van pl közös udvaruk.

máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Off: Ez nem új utca, és amikor épültek házak még nem voltak autók, azért nincs járda, mert nincs rá hely, az útból kellene levenni. Ahol van, ott persze a lakosok foltozgatják, hol beton, hol térkő. Beállóknál is van az árok felett gyűrű persze, de arra ráparkolni kocsik nem mindenütt férnek, pláne nem több. Egyébként 100-150 milliós házak, csak akkor épült az alapjuk, amikor még nem volt szekere se mindenkinek, így sok telekre nem is lehet beférni vagy ráfordulni két ház között.
máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom... Nálunk ez anyagi megfontolás inkább. Nem igazán ismerek olyat, aki azért választotta, mert ez jobban tetszett neki, mint egy hasonló paraméterekkel rendelkező új ház. Egy újépítésű sorház olcsóbb, mint egy önálló újépítésű ház. Ha meg felújításról beszélünk, az rengeteg idő, pénz, munka. Ha 70-ért adnak egy új sorházat, meg 65-ért adnak egy régi kádárkockát, ami 40 éve nem volt felújítva, akkor a csok-osok előbbit fogják választani. Ahhoz, hogy egy kádár megfeleljen a mai modern követelményeknek (amerikai konyha, mindenkinek külön szoba) kb. négy falig le kell csupaszítani, akár engedélyztetni, bővíteni, stb. Ehhez képest egyszerűbb, menőbb, szebb bármi új és valószínű kilátásuk sincs arra, hogy a 65-re még rádobjanak 20-at felújítás címszóval 2-3 gyerek mellett, ráadásul kb. megeszi az ember életét. Kompromisszumot kötnek és azt hiszik jól járnak. Valaki meg is szereti, a mi környékünkön is sok ilyen van, imádja, hogy az össz udvara 80 nm és nyüzsi veszi körül, én meg ránézek és rosszul vagyok. Ez van, nem vagyunk egyformák. Te szívesen újítasz fel, ő nem.

Egy vállalkozónak nyilván az a legkifizetődőbb, hogy egy telekre a lehető legtöbb lakóegységet húzza fel. Én ezt nem engedném. Nálunk ezt már erősen szabályozzák, de már későn, a saját kárukból tanulva. Eltelt úgy 10-15 év, hogy már a piacra öntöttek egy rakás ilyet és utólag csodálkozik az önkori, hogy rengeteg gond kiütközik. Lásd pl. parkolást, vagy egyéb infrastruktúrát. Ahol eddig egy lakóegység volt max 2 gyerekkel, ott most lett 4-8, családonként 2-3 gyerekkel. Ezeknek a gyerekeknek kell játszótér, orvosi rendelő, bölcsi, ovi, iskola, de nincs és pénz sincs a kialakításukra sok helyen. Szerintem ez sokkal nagyobb baj, mint az, hogy hallod-e a közvetlen szomszédod életét. Azzal sokan megtudnak barátkozni (én nem). Ellenben az nekem is probléma, hogy kapacitás hiány miatt nem veszik fel a gyerekemet bölcsibe, hiába élünk mi csak hárman egy akkora telken, ahova máshol 48 lakásos társasházakat húznak... Nekem inkább ez nem tetszik. Mert agyi kapacitás kellett volna felmérni helyi szabályozások szintjén, hogy ebből baj lesz és most hogy megvan a baj, szív az is, aki nem ilyen "tömegszállókra" érkezett.

máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
61%

Nem mindenkinek van ugyeskezu csaladtagja aki feltud ujitani egy hazat. Aki semmihez sem ert annak fizetni kell a felujitasert vagy egy uj hazat vesz.

A sorhaz meg mindig sokkal jobb mint egy panel.

máj. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
25-össel teljesen egyetértek. Én nem akarok felújítani, legyen ez annak a dolga akinek a munkája. Újítsa fel és adja el ha kész. Tényleg “megeszi az ember életét”. Nem akarok erre éveket áldozni, hogy azzal teljen az életem, hogy a lakásomat rendezzem…
máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
52%

Én az első házamat, amit "örököltem", deviza hitel átvállalásáért cserébe, haverokkal újítottam fel, úgy hogy közben ott laktunk. Soha többet! 15 évvel később arra jutottam folytani kéne, külső szigetelés, tető csere, meg valahogy átépíten belül, hogy legyen nagyobb a nappali. Ezen kívűl elegem lett a favágasból így gázra átállni. Na osztottam szoroztam, aztán építettem egy újat generál kivitelezővel.

És megérte, legalábbis nekem.

Úgyhogy, mikor 20 éves lesz a ház építek egy másikat megint, a felújítás árából. A felújítási összege elég az önerőre, a többit meg fedezi a régi ház ( jelenleg az új ház) ára. Ez után meg már a föld alá költözök. Nagyon jól lehet jászani a régi ház és az új egyszerre történő jelzalogosításával. Így elég csak telket venni, és kb 100%ban hitelezhető. Mikor kész az új ház szerződés módosítás, aztán már adható is el a régi. Most van még 22 milla hitelem, de nem lényeg. Az új ház kb 3x annyit ér, mint a régi, és 2,5% a fix kamat 😁😁.

máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!